לבני: "אירופה צריכה להילחם על ערכיה ולהתמודד מול דאע"ש"

חברת הכנסת מהמחנה הציוני התארחה בתכנית "אורלי וגיא" ואמרה כי אירופה חייבת להילחם ישירות בדאע"ש אם היא רוצה למנוע פיגועים קשים נוספים. "הוכרזה מלחמת דת, הם חזרו אחורה למסעות הצלב", טענה שרת החוץ לשעבר. אמש דווח כי ישנה "סבירות גבוהה" כי מחבל נוסף עבר לאירופה דרך יוון

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) התארחה הבוקר (ראשון) בתכנית "אורלי וגיא" והתייחסה למתקפת הטרור הרצחנית שאירעה ביום שישי האחרון בפריז.

 

לדבריה, אירופה חייבת להתעמת באופן ישיר עם ארגון דאע"ש אם היא רוצה להביסו. "אם אירופה רוצה לשמור על ערכיה היא צריכה להילחם עליהם ולהתמודד מול דאע"ש", טענה שרת החוץ לשעבר.

 

"צריך לצאת כאן לקרב, הוכרזה מלחמת דת. הם חזרו אחורה למסעות הצלב", הוסיפה לבני, "זה מה שדאע"ש מנהל, זה ארגון אסלאמיסטי קיצוני - ולכן הקרב הזה הוא קרב של כלי נשק ומלחמה".

 

 

ציפי לבני באולפן "המטה המרכזי"
 

ציפי לבני באולפן "המטה המרכזי"(צילום מסך -)

 

בתוך כך, גורם בממשל היווני אמר אמש כי קיים חשד כי מחבל נוסף מחוליית הטרוריסטים שביצעה את סדרת הפיגועים בפריז נכנס לאירופה דרך יוון. "יש סבירות גבוהה שחשוד נוסף עבר דרך יוון, החקירה נמשכת", אמר אותו גורם.

 

דיווח זה מצטרף לפרסומים מאתמול, על פיהם מחבל שנשא דרכון סורי נכנס לאירופה דרך יוון בתחילת אוקטובר. הרשויות ביוון לא פרסמו את שמות המחבלים החשודים כי עברו דרך המדינה.