תיעוד מבפנים: היריות במהלך ההופעה בתיאטרון בטקלאן

סרטון שצולם מתוך הקהל בהופעה בפריז שהפכה לזירת טרור בליל שישי מתעד את רגעי הירי הראשונים במקום. חברי הלהקה האמריקנית שהופיעה במקום הפסיקו את הנגינה באופן מיידי תוך בהלה גדולה. אמש דיווח גורם בממשל היווני כי יש סבירות גבוהה שמחבל נוסף עבר לאירופה דרך יוון

כך החל הטבח בתיאטרון בטקלאן. סרטון שמתפרסם ברשת, אשר צולם על ידי אחד מהאנשים ששההו במקום בליל שישי, מתעד את הרגע בו פתחו המחבלים באש בתוך האולם במהלך ההופעה של להקת רוק אמריקנית.

 

בסרטון ניתן לראות את ההלם והבהלה בקרב חברי הלהקה, ברגעים הראשונים של הטבח שהוביל לרציחתם של עשרות מתוך השוהים במקום.

 

במקביל, גורם בממשל היווני אמר אמש (שבת) כי ישנו חשד כי מחבל נוסף מחוליית הטרוריסטים שביצעה את סדרת הפיגועים בפריז נכנס לאירופה דרך יוון. "יש סבירות גבוהה שחשוד נוסף עבר דרך יוון, החקירה נמשכת", אמר אותו גורם.

 

 

 

ניצולים מהטבח באולם הבטקלאן, שלשום בפריז
 

ניצולים מהטבח באולם הבטקלאן, שלשום בפריז(רויטרס)

 

דיווח זה מצטרף לפרסומים מאתמול, על פיהם מחבל שנשא דרכון סורי נכנס לאירופה דרך יוון בתחילת אוקטובר. הרשויות ביוון לא פרסמו את שמות המחבלים החשודים כי עברו דרך המדינה.

 

בתוך כך, הבוקר פורסם שמו של אחד מהמחבלים שביצעו את המתקפה. מדובר באסמעיל עומאר מוסטאפי, אזרח צרפתי בן 29. מדובר ככל הנראה באזרח הצרפתי היחיד בקרב שבעת המפגעים, כאשר השאר מחזיקים באזרחות זרה. אתמול עצרו כוחות הביטחון בצרפת את אביו ואחיו וערכו חיפוש בביתם.

 

כזכור, נשיא צרפת פרנסואה הולנד הכריז על שלושה ימי אבל לזכר מאות הנרצחים בסדרת הפיגועים. הבוקר לא נפתחו אתרי התיירות בבירת צרפת, והתיירים הרבים בעיר לא יוכלו להגיע ליעדים מבוקשים כמו מגדל אייפל ופארק ה"יורודיסני".

 

בבתי החולים מאושפזים כעת 352 פצועים, כאשר על פי הדיווחים 99 מהם מוגדרים במצב קשה. מספר ההרוגים הרשמי עומד הבוקר על 129 בני אדם. היום ייערכו הלוויות הראשונות של חלק מהנרצחים.

 

 

היום ייערכו הלוויות הראשונות של חלק מהנרצחים. שלטים וזרים באתר הנצחה מאולתר לקורבנות המתקפה
 

היום ייערכו הלוויות הראשונות של חלק מהנרצחים. שלטים וזרים באתר הנצחה מאולתר לקורבנות המתקפה(רויטרס)