10-15 אלף בהפגנת הגז בת"א, זליכה: "בממשל ובמערכת המשפט עוצמים עיניים"

אלפי מפגינים התאספו במוצאי השבת ב-15 מוקדים ברחבי הארץ, על מנת להפגין בפעם השנייה נגד מתווה הגז –שנתפש בעיניהם כלא פחות מ"שוד" של הציבור. זליכה: "זו לא הפגנה של שמאל וימין. גם ימנים משלמים חשבון גז מנופח"

אלפי מפגינים התאספו הערב (שבת) בלמעלה מ-15 מוקדים ברחבי הארץ במטרה למחות נגד מתווה הגז - בפעם השנייה לאחר שההפגנה הקודמת הסתיימה בעימותים עם המשטרה ובמעצרים.


במרכז ההפגנה הגדולה בכיכר הבימה שבת"א, בה התאספו כ-10 אלפים בני אדם, נאם החשב הכללי לשעבר ירון זליכה, שהכריז כי "חלקים נרחבים בממשל ואפילו שופטים עסוקים בלעצום עיניים. אני מבקש לפתוח את העיניים".


"הגז כבר זורם 5 שנים, והוא זורם במחירים מופקעים. הקרב קל. הוא מתנהל בין תשובה ונתניהו, והוא על רווחים שהם לא רוצים לשתף", דברי זליכה.


זליכה הכחיש את השמועות שנפוצו מאז הופעתו בסדרה "מגש הכסף" אודות כוונה להיכנס לפוליטיקה וכן ביקש לבטל את הקישור שנוצר בציבור בין המחאה על המתווה והשמאל. "אני מחויב לאמת. זו לא הפגנה של שמאל או ימין גם ימנים משלמים חשבון גז מנופח", הדגיש.

 

 

ההפגנה נגד מתווה הגז בכיכר הבימה בת
 

ההפגנה נגד מתווה הגז בכיכר הבימה בת"א(יואב כהן)

 

בהפגנה נשא דברים גם מנכ"ל "מגמה ירוקה", מור גלבוע, שרק אתמול בוטל צו ההרחקה שהוציאה נגדו המשטרה. זאת, אך ורק משום שהיה חתום על הבקשה לאישור ההפגנה - שהסתיימה כאמור בחסימות כבישים ובמעצרים.


"בשבוע האחרון נחקרתי תחת אזהרה במשטרת ישראל משום שהייתי חתום על ההפגנה הגדולה ביותר שהייתה כאן מאז קיץ 2011. כמוני נחקרו באזהרה עוד פעיל בבאר שבע ופעילה נוספת בתל אביב. לאחר שהגשנו שלשום ערעור למשטרה, בוטלו נגדנו לפתע צווי ההרחקה", הסביר.


עוד לפי גלבוע: "אנחנו דורשים מממשלת ישראל לבצע תכנון ארוך טווח למשק האנרגיה והגז לעצור את מתווה מונופול הגז. אנחנו דורשים להקים לאלתר ועדה מקצועית הכוללת אנשי מקצוע ונציגי ארגוני סביבה וחברה שתידון בעתיד משק האנרגיה ומשק הגז הטבעי של מדינת ישראל ושמסקנותיה יוגשו לאישור במשאל עם".