סטאד דה פראנס בבוקר שאחרי הפיגוע
סטאד דה פראנס בבוקר שאחרי הפיגוע
,רויטרס

הלם בעולם הכדורגל: "חוששים מאבטחת יורו 2016"

יו"ר ההתאחדות לכדורגל הצרפתית הביע את דאגתו לגבי סידורי האבטחה באליפות אירופה לנבחרות שצפויה להתקיים בצרפת בקיץ הקרוב. שחקן נבחרת גרמניה, גונדואן, שהיה באצטדיון בזמן הפיגוע צייץ בטוויטר: "עברנו לילה של זעזוע, המחשבות של כולנו הן עם האנשים שהושפעו מהפיגועים". בשבוע הבא תתקיים דקת דומיה לזכר ההרוגים לפני משחקים בינלאומיים

עולם הכדורגל בהלם לאחר שרשרת הפיגועים שהתרחשה אתמול (שישי) בלילה בפריז. אחד מהפיגועים התרחש ליד אצטדיון הכדורגל סטאד דה פרנס בזמן שנערך בו משחק ידידות בין צרפת לגרמניה. בנוסף, משחק הידידות בין צרפת ואנגליה שתוכנן ליום שלישי הקרוב צפוי להתקיים כסדרו.

 

דאע"ש לקח אחריות: "אללה סייע לזרוע פחד בלב בירת הזנות שהובילה את מסעות הצלב"

 

תיעוד: אנשים מנסים לברוח מתאטרון בטקלאן בזמן הפיגוע

 

משרד החוץ: "לא ידוע על ישראלים שנהרגו בפריז"

 

אחת הניצולות משרשרת הפיגועים היא אחותו של קשר אתלטיקו מדריד ונבחרת צרפת, אנטואן גרייזמן, ששיחק אמש בהתמודדות מול גרמניה. "אני מודה לאלוהים שהכל בסדר", צייץ החלוץ.

 

קשר נבחרת גרמניה, אילקאי גונדוגאן, שהיה באצטדיון בזמן הפיגוע שהתרחש ליד, צייץ בחשבון הטוויטר שלו. "הגענו היום בבטחה חזרה לגרמניה לאחר לילה של זעזוע, המחשבות של כולנו הן עם האנשים שהושפעו מהפיגועים".

צרפת תארח בקיץ הקרוב את אליפות אירופה לנבחרות ואף על פי שיש עוד זמן עד תחילת הטורניר, מיד עלתה על הפרק הסוגיה הבטיחותית של הטורניר. "אני מודאג לגבי הבטיחות של הטורניר", אמר יו"ר ההתאחדות לכדורגל הצרפתית נואל לה גרה, "נקטנו בהרבה אמצעי זהירות, אבל אנחנו יכולים לראות שטרוריסטים יכולים לבצע פיגועים בכל רגע".


בינתיים, הודיעה אופ"א שבכל המשחקים הבינלאומיים שיתקיימו בשבוע הבא, שחקני הקבוצות ילבשו סרטים שחורים ותהיה דקת דומיה לזכר ההרוגים בפיגועים בפריז.