פרנסואה הולנד מודיע על האחריות של דאע"ש
פרנסואה הולנד מודיע על האחריות של דאע"ש
,רויטרס

דאע"ש לקח אחריות: "אללה סייע לזרוע פחד בלב בירת הזנות שהובילה את מסעות הצלב"

ארגון המדינה האסלאמית לקח אחריות על שרשרת הפיגועים בפריז. נשיא צרפת הולנד: "מדובר בהכרזת מלחמה על צרפת על ידי צבא של טרוריסטים". בצרפת הוכרז על שלושה ימי אבל

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, אמר היום (שבת) כי מתקפת הטרור שבוצעה אתמול בשישה מקומות שונים בפריז, וגרמה למותם של לפחות 128 בני אדם, בוצעה על ידי פעילים של דאע"ש.

 

תיעוד: אנשים מנסים לברוח מתאטרון בטקלאן בזמן הפיגוע

 

משרד החוץ: "לא ידוע על ישראלים שנהרגו בפריז"

 

חוסן רוחאני ביטל את ביקורו בצרפת: "גם איראן הייתה קורבן לטרור"

 

"מדובר בהכרזת מלחמה על צרפת על ידי צבא של טרוריסטים", אמר הולנד. עוד אמר הנשיא הצרפתי כי "ההתקפות תוכננו ואורגנו מחו"ל בעזרת סיוע פנימי בצרפת". הנשיא הצרפתי אף הכריז על שלושה ימי אבל.

 

זמן קצר לאחר הודעתו של הולנד, דאע"ש עצמו לקח אחריות על שרשרת הפיגועים, כך על פי דיווח בתקשורת הערבית. "בפשיטה מבורכת יצאו חיילי הח'ליפות אל בירת הזנות והשפל שהובילה את מחנה הצלב באירופה", נכתב בהודעת הארגון הקיצוני, "אללה סייע להם לזרוע פחד בלב לבם של הצלבנים. שמונה אחים לבושים בחגורות נפץ ורובי סער יצאו לפגוע במקומות מסוימים שבחרו מראש בלבה של פריז"

 

המשטרה הצרפתית החליטה לאסור על הפגנות באזור פריז עד יום חמישי הקרוב. בד בבד, בגרמניה דווח כי בוצעו מעצרים של אנשים החשודים כמעורבים בפיגועים שהכו בבירה הצרפתית. מוקדם יותר, תומכים של ארגון המדינה האיסלמית חגגו את סדרת הפיגועים ובארגון הקיצוני איימו שבמקרה שבו ימשיכו לתקוף את הפעילים שלהם הם יבצעו תקיפות נוספות בצרפת.

 

 

מתקפת טרור על פריז, ליד מסעדת Le Carillon ברובע העשירי
 

מתקפת טרור על פריז, ליד מסעדת Le Carillon ברובע העשירי(רויטרס)

 

בד בבד, טענו שני שוטרים צרפתיים כי הם מצאו דרכון סורי ליד אחת הגופות של המחבלים המתאבדים ליד אצטדיון הכדורגל סטאד דה פראנס.

 

האירוע, שהתרחש בשישה מוקדים ברחבי הבירה הצרפתית, גבה את מספר הקורבנות הגבוה ביותר בעיר מאז מלחמת העולם השנייה. בתוך זמן קצר אירעו בזה אחר זה ירי במסעדה במרכז פריז, שני פיצוצים סמוך לפאב ליד האיצטדיון הלאומי סטאד דה פראנס שבצפון העיר שם ניהלו צרפת וגרמניה משחק ידידות, ובזירה המרכזית - בתיאטרון בטקלאן, נרצחו כ-120 אנשים.