לוחמי דאע"ש בסוריה. מה יעלה בגורל השלוחה בסיני?
לוחמי דאע"ש בסוריה. מה יעלה בגורל השלוחה בסיני?
,רויטרס (ארכיון)

מצרים: חיסלנו את מפקד שלוחת דאע"ש בחצי האי סיני

משרד הפנים של מצרים הודיע כי אשרף עלי חסנין ג'רבי, בכיר בארגון דאע"ש בחצי האי סיניחוסל. על פי ההודעה, כוחות הביטחון המצריים חיסלו את הבכיר שנכלל ברשימת המבוקשים ביותר. זאת, בתום פעילות מודיעין שנמשכה זמן רב ובעקבות שריפה שפרצה בעת הניסיון לעצור אותו

משרד הפנים המצרי הודיע היום (שני) על מות מפקד שלוחת דאע"ש בחצי האי סיני. על פי הודעת הרשויות במצרים, המבוקש חוסל בעקבות שריפה שפרצה במהלך פשיטה בקהיר.

 

למבוקש אשרף עלי חסנין ג'רבי מיוחסת סדרה של מתקפות טרור, בהן עריפת ראשו של מהנדס קרואטי בקיץ האחרון, רצח עובד בתעשיית הנפט שנה קודם לכן והפיצוץ בקונסוליה האיטלקית בקהיר שרצח בן אדם אחד ופצע לפחות עשרה.

 

בשנת 2013 אף ניסה ג'רבי, על פי המודיעין המצרי, להתנקש בחייו של שר הפנים לשעבר מוחמד איברהים - וכדי כך רצח לפחות שלושה שוטרים וחמישה חיילים בשירות חובה.

 

לא בכדי, ג'רבי מחוסל שבוע וחצי לאחר שהארגון בראשו הוא עומד לקח אחריות על הפלת מטוס רוסי בחצי האי סיני ורצח 224 נוסעיו. אף שבמצרים ממשיכים להמליץ להמתין לתוצאות החקירה הרשמית, מידע שהגיע כנראה מהמודיעין הישראלי מרמז על כך שארגון הטרור אכן הטמין פצצה בגוף המטוס טרם ההתרסקות.