BETA

21.08.2015

01:14

עודכן:

"היסטוריה חדשה": צפו ברגע הפיצוץ של גשר מעריב בתל אביב

בשעה 06:23 לחץ שר התחבורה, ישראל כץ, על הכפתור שהרס את הגשר המיתולוגי כדי לאפשר את העבודות להקמת הרכבת הקלה. סקרנים רבים הגיעו כדי לצפות ולתעד את הפיצוץ ההיסטורי. ההריסות יפונו מאזור הגשר בתוך 48 שעות. כץ: "מגשימים חזון של למעלה מ-100 שנים"

39 שנים הגיעו לקיצן בתוך חמש שניות: בשעה 06:23 הבוקר (שישי) לחץ שר התחבורה, ישראל כץ, על הכפתור שהוביל לפיצוץ גשר מעריב המיתולוגי שבמרכז תל אביב. אחרי שבועות של הכנות, דיונים, הערכות מצב וחשש מהתקהלויות, מפנה הגשר את מקומו לאחת התחנות המרכזיות של הרכבת הקלה. הפיצוץ אמור היה להתרחש בדיוק בשעה 06:00, אך במקום חל עיכוב של דקות ארוכות עד שהוסר חשש להימצאות של אדם בסמוך לגשר. בסופו של דבר, עבר הפיצוץ בצורה חלקה וללא כל תקלות.

 

עוד לפני הלחיצה על הכפתור, כינה כץ את הפיצוץ "היסטוריה חדשה שמחליפה היסטוריה ישנה". "העיר תל אביב ידעה בעבר פיצוצים כואבים שגבו מחיר כבד. הפיצוץ הזה מסמל תקווה והתחדשות", אמר השר. "אנו בונים עורק חיים חדש לעיר ולמטרופולין כולו ומגשימים חזון של למעלה מ-100 שנים. מהיום, אין כבר דרך חזרה עד לשמיעת צפירת הרכבות".

 

כץ הבהיר כי היא מודע לביקורת הרבה נגד העבודות: "אני משוכנע שהלחיצה הזו עכשיו, אחרי קרוב ל-60 שנים של תכניות שלא הוגשמו, תקל את חיינו בעיר הזו ולאחר מכן במדינה. אני ער לביקורת על העבודות, אבל כשיתפזר ענן האבק לאחר פיצוץ הגשר, והאבק כולו אחרי סיום העבודות, יבינו גם אחרוני המפקפקים שההחלטה שקיבלתי הייתה החלטה נכונה למען גוש דן ולמען עם ישראל כולו".

 

 

פיצוץ גשר מעריב, הבוקר
 

פיצוץ גשר מעריב, הבוקר(חדשות 10)

 

 

השר כץ לוחץ על הכפתור רגע לפני פיצוץ הגשר
 

השר כץ לוחץ על הכפתור רגע לפני פיצוץ הגשר(ללא קרדיט)

 

 

ההכנות להריסת גשר מעריב, הבוקר
 

ההכנות להריסת גשר מעריב, הבוקר(חדשות 10)

 

הגשר החל לפעול ב-1976 ונקרא על שם חיילי צה"ל שחילצו את בני הערובה במבצע אנטבה: אורכו 358 מטרים ורוחבו 8, גובה הגשר מעל הרחוב (במרכז הצומת) - 4.60 מטרים. כבר בשבוע שעבר נסגר האזור לתנועת תחבורה ציבורית בלבד, בזמן שהחלה עבודת פירוק חלקים מהגשר והכנתו לקראת הפיצוץ ובמטרה להקטין את מימדי ההרס. ביום רביעי הגיע האישור המשטרתי הסופי לפיצוץ הגשר.

 

אמש בשעה 20:00 החלו לפנות את יושבי הבניינים הנמצאים ברדיוס של 100 מטרים מהגשר על מנת לנוע פגיעה בנפש, בהם בעיקר בעלי עסקים, אך גם כמה דיירים ששוכנו ללילה בבתי מלון. העובדים במשרדים בסמוך לגשר התבקשו לפנותם החל מהשעה 22:00 בלילה כדי למנוע פגיעה במקרים קיצוניים. אספקת החשמל בכמה בניינים באזור נותקה כשעה לפני הפיצוץ מטעמי ביטחון, גם אספקת המים באזור הופסקה זמנית. כבר ביום רביעי נסגרו לתנועה כל הצירים ברדיוס זה והם יישארו סגורים עד לסיום פינוי ההריסות.

 

על פי התוכנית, עד השעה 1:00 יהיה כל האזור המקיף את הגשר סטרילי לחלוטין וסמוך לשעה 3:00 צפויות להיות מושלמות ההכנות האחרונות. אז תחל הספירה לאחור לקראת רגע האמת. בתוך 48 שעות מרגע הפיצוץ מתכננים ב"דניה סיבוס" לסיים את פינוי ההרס כדי לאפשר רשמית את תחילת העבודות על התחנה התת-קרקעית שעתידה לשמש הן את הקו האדום והן את הקו הירוק של הרכבת העתידית.

 

צוותי עבודות הרכבת היו עסוקים ביממה החולפת בחישובים אחרונים. הכל חייב להיות מדויק עד הסנטימטר האחרון - גם זווית הצילום של האירוע. במשטרה נערכים להגעתם של אלפי בני אדם לשלושת המתחמים המיוחדים שהוקמו לטובת ציבור הסקרנים, שם גם יוקמו מסכי ענק שיעבירו את ההריסה שתימשך חמש שניות בלבד. בעלי עסקים באזור כבר ניצלו את ההזדמנות והכריזו על מסיבות אל תוך הלילה ששיאן ההריסה.

 

שבע מצלמות ורחפן באוויר יתעדו את ההריסה. "בסוף רואים מצלמה אחת שהיא המאסטר של הדבר ואז אחרי עושים הילוך חוזר להנאת הצופים עד שיימאס לכולם הגשר. חמש שניות ואין גשר", אמר בני כרמלי שגויס כדי לביים את האירוע התקשורתי.