BETA

24.06.2015

22:44

עודכן:

עדויות מלכה נחשפות: "פישר סיפר על הרבה תיקים בהם קיבל הקלות בגלל דוד"

לאחר שחתם על הסכם עד מדינה, סיפר קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה לחוקרים במח"ש על הקשר בין החשודים והמעורבים בפרשה ושפך אור על הדרך בה התנהלו. תמלילי החקירות הגיעו לידי חדשות 10: "יאיר ביטון קנה לדוד מתנות לבקשת פישר", טען מלכה. בנוגע לניצב בדימוס הוא אמר: "בניגוד לפרסומים, שטיין פרש מהמשטרה בגלל הצעה להתמנות ליו"ר דירקטוריון חברת ב. יאיר"

פרשת רונאל פישר - הפרטים נחשפים. הערב (רביעי) נחשפו בחדשות 10 תמלילי חקירותיו של רפ"ק לשעבר ערן מלכה, לאחר שחתם על הסכם עד מדינה. מלכה מספר למשטרה על הקשרים של פישר עם רות דוד, על מתנות שקיבלה לכאורה פרקליטת מחוז ת"א לשעבר לבקשת פישר, ועל היחסים הקרובים בינו, פישר וניצב בדימוס ברונו שטיין.

 

19 במאי 2015, מלכה מתיישב מול חוקרי מח"ש ומספר על העבירות לכאורה שביצע פישר עם פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד. "תוך כדי התקדמות היחסים ביני לבין רונאל, הוא סיפר לי שהוא עשה הרבה דברים עם רות, הוא כינה את זה 'גנבנו סוסים יחד'", אמר מלכה.

 

"רונאל סיפר לי שאת הבית שלו בצהלה הוא קנה בזכות הקשרים שלו עם רותי", הוא המשיך, "לשאלתי מה הכוונה, הוא סיפר לי על הרבה תיקים שהוא קיבל בהם הקלות בדמות ענישה מקלה, הסדרים מקלים, גניזות ללא ראיות והתערבויות כאלה ואחרות של רותי בחקירות המלוות תחת הפרקליטות שלה".

 

קצין המשטרה הבכיר לשעבר ממשיך להציג בפני החוקרים את הקשר בין דוד לפישר, קשר שלדבריו כלל מתנות, עליהן היא נחקרת בימים אלה במשרדי להב 433. "מעת לעת פישר היה קונה לה מתנות יקרות ערך שברובן נרכשו על ידי יאיר ביטון בחו"ל, שיאיר ידע כמובן שזה בשביל רותי", אמר מלכה, "למשל תיק של לואי ויטון, שעון מאוד יקר, משקפי שמש מאוד יקרים, מדובר על פריטים שכל אחד מהם עולה אלפי דולרים".

 

לטענת מלכה, דוד גם תכננה מראש מה להגיד בנוגע לאותן מתנות: "באותה פגישה (פישר, דוד מלכה ועדת המדינה) עלו הסיפורים של המתנות ורותי אמרה - 'אם אני איחקר, אני אגיד שאת כל המתנות קיבלתי במסיבת הפרידה שלי מהפרקליטות ולא שהייתי בתפקיד עצמו'".

 

 

תכננה מראש מה להגיד בנוגע למתנות. רות דוד בבית המשפט
 

תכננה מראש מה להגיד בנוגע למתנות. רות דוד בבית המשפט(חדשות 10)

 

גם עניינו של יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, עולה בעדותו של מלכה. הוא מספר על פגישה בה נכחו פישר, דוד, יאיר ביטון והוא עצמו. הם מדברים על הצעת השוחד הכספית שפישר הציע לחסן - ומלכה לא מרגיש נוח עם העניין.

 

"רונאל אמר לי 'מה אנחנו עושים עם חסן, חבל לפספס זה מלא כסף'", הוא סיפר לחוקרים, "אני התחננתי אליו שיעזוב את זה, הייתי בטוח שרותי תהיה הקול השפוי בסיפור וקרה בדיוק ההיפך, רותי פנתה אלי בנוכחות כולם ואמרה לי מה פתאום, אנחנו לא מוותרים מדובר פה בהרבה מאוד כסף".

 

"היא (דוד) אמרה 'זה תיק גדול שגם חשוב למשרד וגם יש פה הרבה מאוד כסף'", הוסיף מלכה, "יאיר שאל 'מה זה הרבה כסף, על כמה מדובר?', רונאל ענה: '100 אלף דולר'. יאיר אמר לו ולרותי - 'אני אתן לכם ותעזבו אותו (את מלכה), אם לא מתאים אז לא מתאים'".

 

 

 

"מה עושים עם חסן? זה הרבה כסף". רונאל פישר בבית המשפט(חדשות 10)

 

בשיחה הזו עולה בפעם הראשונה גם שמו של ניצב ברונו שטיין, אז מפקד מחוז מרכז. לטענת מלכה, שטיין ופישר נמצאים בקשרי חברות הדוקים. קצין המשטרה לשעבר טוען שכאשר פישר ועדת המדינה נעצרו בפעם הראשונה ב-2014 בעקבות הסיפור עם חסן, הוא דיבר עם רות דוד באמצעות הנייד של ברונו שטיין.

 

"את רואה אמרתי לך שהכוונה היא לחסן. דיברנו על הקודים של הטלפונים, אמרתי לה שאם פותחים אותם זה סוף העולם. רותי ענתה לי: 'אל תדאג, רונאל שומר עליך, שומר עליי, שומר על ברונו, שומר על כולנו"', מתאר מלכה.

יומיים לאחר החקירה הזו הוא מגיע לחקירה נוספת, שם הוא ממשיך לספר על הקשר ההדוק לטענתו בין מלכה, פישר ויאיר ביטון. מלכה טוען שהזהיר את שטיין מפני קשריו עם ביטון מאחר וזה היה תחת חקירה סמויה ועל כך שהייתה הצעה לשטיין להתמנות ליושב ראש דירקטוריון של חברת ב. יאיר.

 

"ישבנו רונאל, אני וברונו ודיברנו על זה רבות, וברונו שקל את זה ברצינות", טוען מלכה, "ידענו שהולכת להיפתח החקירה הזאת והחברה הציבורית הולכת להינזק, וכאילו מינוי של ניצב במשטרה אמור היה לצמצם את הנזק. הם דיברו על שכר של מאה אלף שקלים בחודש ורכב. בשלב הזה ברונו פרש מהמשטרה - ובניגוד לפרסומים לא בגלל הצילום שלו במסיבת הגיוס של הבת של פישר אלא בגלל ההצעה".

 

 

בעוד כשלושה שבועות יענו הנאשמים על כתב האישום נגדם, בינתיים במח"ש שוקלים האם להחמיר את כתב האישום נגד דוד ופישר בעקבות העדויות הללו של מלכה.

 

 

ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז לשעבר
 

ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז לשעבר(חדשות10)

 

בחקירותיו מעלה מלכה בפני חוקרי מח"ש גם שמות נוספים בהקשר לפרשה, ומספר על ההצעה המדהימה שלטענתו פישר הציע לפרקליט הצמרת יעקב ויינרוט. "שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב גלעד נויטל הוא חבר טוב של רונאל, פישר סיפר לי שהתנהל אצל נויטל תיק השוחד של ויינרוט, וברגע שרונאל הבין שהתיק הולך לזיכוי הוא קבע עם ויינרוט פגישה וביקש מויינרוט מיליון דולר עבור הזיכוי", הוא טוען.

 

לדבריו, ויינרוט לא האמין לו אבל היו עוד מספר פגישות, שבאחרונה שבהן אמר פישר לויינרוט: 'אתה תראה שאתה תזוכה, ותשלם אחרי אם אתה לא מאמין". לימים ויינרוט זוכה, ולדברי מלכה הוא לא רצה לשלם, מה שהוביל לסכסוך בין השניים.

תגובות המעורבים לעדויות מלכה

רות דוד, באמצעות פרקליטה עו"ד יאיר גולן: "דוד הכחישה בחקירותיה את דבריו של מלכה ומכחישה זאת גם עכשיו".

 

יאיר ביטון, באמצעות עורכי הדין איתן פלג ואסף קליין: "יאיר ביטון לא קנה לרות דוד ולו מתנה אחת בתקופת היותה פרקליטת מחוז תל אביב".

 

נציגי השופט גלעד נויטל: "הדברים המתוארים בפנייה הם חסרי שחר ונטולי אחיזה במציאות. השופט נוייטל לא שוחח עם איש לרבות עם רונאל פישר על התיק, נושא השאילתא ולא על כל תיק אחר המתנהל בפניו".

דוברות בתי המשפט: "השופט נויטל לא מסר עדות בפרשה. למרבה הצער אנו נתקלים בהקשר לחקירת רות דוד ופרסום חומרי חקירה בעיינו של רונאל פישר בחרושת שמועות ושמות של שופטים נוספים. לאף שופט אין קשר לחקירות אלו ועצם הפצת שמות של שופטים ללא בדיקה של ממש היא תופעה נפסדת".

 

דוברות המשטרה: "הטענות מוכחשות מיסודן, ואינן אלא דברי הבל והכפשה מפיו של נאשם בעבירות חמורות. הטענות נבדקו על ידי מח״ש ולא נמצא להן כל תימוכין שהצדיק המשך בדיקה. נדגיש כי ככל שיימצא כי בפרסום יש משום פגיעה בשמו הטוב של קצין משטרה והוצאת דיבתו רעה, שומר לעצמו הקצין המוזכר בו את הזכות לנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו למימוש זכויותיו".

 

באי כוחו של ערן מלכה: "ערן מלכה מבקש להבהיר שבהודעותיו במח"ש לא מסר, במישרין או בעקיפין, כל פרט ממנו עשוי להשתמע שכב׳ השופט נויטל שיתף את רונאל פישר במידע כלשהו הקשור למשפטו של עו"ד וינרוט".