לפיד: "אנו כוח שאיש לא יוכל להתעלם ממנו"

"יש עתיד", הפתעת הבחירות של 2013, צפויה להיות מפלגת המרכז הגדולה ביותר בכנסת הבאה עם 11 מנדטים. בנאום שנשא לאחר פרסום תוצאות המדגמים, נמנע יו"ר המפלגה מלציין על מי ימליץ בפני הנשיא והבטיח להילחם בשחיתות: "רק כשיתפזר העשן יתחילו להבין את גודל ההישג"

אחרי מערכת בחירות שזימנה לה טלטלות רבות, ב"יש עתיד" הביעו אמש (שלישי) שביעות רצון מתוצאות המדגמים שמנבאים להם 11 מושבים בכנסת הבאה. בנאום שנשא בפני פעילי המפלגה, אמר היו"ר, יאיר לפיד, כי "כעת איש לא יוכל עוד להתעלם מהכוח שלנו בחברה הישראלית".

 

"יצאנו לבחירות האלה אחרי קדנציה מאתגרת ועם סקרים גרועים", שחזר לפיד את החודשים האחרונים. "והנה אנחנו פה, מפלגת המרכז הגדולה ביותר עם מספר דו-ספרתי של מנדטים. אנחנו פה כדי להישאר, נהיה כוח פוליטי מרכזי לעוד שנים ארוכות".

 

לטענת לפיד, שלא הזכיר על מי ימליץ בפני נשיא המדינה להרכיב את הקואליציה, "רק כשיתפזר העשן של הלילה הזה אנשים יפנימו את גודל ההישג שלנו. מחר בבוקר נמשיך להילחם נגד השחיתות והסחטנות, נציג חזון למדינה. אין לנו שום כוונה לוותר".

 

> כתבות נוספות מליל הבחירות

נתניהו: "נטפל במחירי הדיור וביוקר המחייה"
המדגם המעודכן: נתניהו עולה ליתרון מנדט

משחקי הקואליציה: הכדור אצל כחלון וליברמן
הרצוג: "העם רצה שינוי, עשינו הישג אדיר"
כחלון: "נרצה להיכנס לממשלה חברתית"
עודה: "אירוע היסטורי, נמנע ממשלה מהימין"
ליברמן: "שרדנו נסיון חיסול ממוקד"
דרעי: "היתה מערכת הבחירות הקשה ביותר"
מי בפנים, מי בחוץ? מסקנות ראשונות

 

 

לפיד מצביע, הבוקר.
 

לפיד מצביע, הבוקר. "רק מחר יבינו את ההישג"()

 

יו"ר יש עתיד אמר בשבועות האחרונים כי לא יכוון לתפקיד מסוים בממשלה הבאה, אך רמז כי לא יסרב לשוב למשרד האוצר בראשו עמד כשנתיים. למרות הפיצוץ הגדול עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהגיע לשיא עם פיטוריו מהממשלה, הוא סירב לאורך מערכת הבחירות להכריז על מי ימליץ בפני הנשיא ריבלין.

 

בשבועות האחרונים חששו מאוד ביש עתיד מפני הקמפיין של המחנה הציוני, שהזהיר כי "קול ללפיד הוא קול לביבי". הערב התברר כי קמפיין דומה בימין, שניהל הליכוד נגד הבית היהודי, הסתיים במפלה עבור מפלגתו של נפתלי בנט, שלפי מדגם חדשות 10 והפרופסור קמיל פוקס צנח ל-8 מנדטים בלבד.