דרעי: "זו מערכת הבחירות הקשה ביותר שהייתה"

זה מול זה התייצבו בקלפי מי שהיו שותפים בהנהגתה של ש"ס. האחד הוביל את המפלגה ל-7 מנדטים והאחר לא עבר את אחוז החסימה, לפי המדגמים. ישי: "זכינו להצלחה גדולה, חכו לתוצאות האמת"

קרב הירושה ביום שאחרי מותו של הרב עובדיה יוסף הוכרע, לפי המדגמים, עם הצלחתו של אריה דרעי להשאיר את ש"ס בתוך הכנסת, בעוד שותפו לשעבר להנהגה, אלי ישי, נותר בחוץ ביחד עם חברי מפלגת "יחד" שהקים לפני כחודשיים. "זו הייתה מערכת הבחירות הקשה ביותר שעברנו. כל תנועה אחרת שהייתה עוברת חצי מהמשברים שעברנו בחצי השנה האחרונה - הייתה מתפרקת", אמר דרעי.

 

מנגד, ישי טען בפני תומכיו כי הוא עדיין מאמין שהמפלגה תיכנס לכנסת ה-20. "אנחנו מודים לבורא עולם על ההצלחה הגדולה", אמר בכנס תומכיו. "למי שלא מבין אותי עכשיו כשאני מדבר על הצלחה, בעוד שעתיים ישמע את תוצאות האמת. אנחנו נהיה שותפים לממשלת ימין".

 

הסיפור הכי דרמטי במערכת הבחירות הנוכחית הגיע היום לנקודת השיא. דרעי וישי, שני בניו הרוחניים של גדול התורה המנוח עובדיה יוסף, הגיעו לקלפיות כשהם מתחרים על אהבת מאמיניו ושונאים מאוד זה את זה. שלא במפתיע, היום לווה במתיחות גדולה מאוד בין המחנות. פעילים הציפו בתלונות הדדיות על התנכלויות והיתקלויות, כאשר בין היתר דווח על פינצ'ור גלגלי רכבים ואפילו שליפת סכין.

 

 

ישי הערב.
 

ישי הערב. "אנחנו עוד נפתיע"(חדשות 10)

 

מנגד, שני המנהיגים החרדים המשיכו לנסות ולהציג את עצמם כממשיכי דרכו של המר"ן, כאשר יום הבחירות של ש"ס נפתח בתפילת שחרית המונית על קברו של הרב. מנגד, נהנה אלי ישי מתמיכתם של מאיר מאזוז ויורם אברג'ל, שהתייצבו עבורו מול כל רבני המפלגה האם.

 

היה זה קרב אלים ומכוער, ועם זאת גם בעל מימד רומנטי, בין ישי שהצליח לעמוד מול כל עולם התורה הספרדי ורבני ש"ס לבין אריה דרעי, שניסה לחתום אגדת פיות ש"סניקית אודות המנהיג שהלך לכלא למען אחיו המזרחים, ומצליח לזכות לבסוף בגאולה ולשוב לכיסא השר בממשלה.