נתניהו המריא לארה"ב: "יוצא לשליחות היסטורית"

ראש הממשלה טס לוושינגטון לקראת הנאום שיישא בעוד יומיים בקונגרס האמריקני. לפני שעלה למטוס הוא הצהיר: "אני מרגיש כשליח של כל ישראל, גם מי שלא מסכימים איתי. אעשה הכל כדי להבטיח את עתידנו". מוקדם יותר התבטא יו"ר יש עתיד לפיד בנוגע לנושא ואמר: "לא משחקים את המשחק הפוליטי האמריקני על אדמת ארה"ב"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המריא הבוקר (ראשון) לארצות הברית לקראת הנאום שיישא בעוד יומיים בקונגרס האמריקני בנוגע להסכם הגרעין עם איראן. לפני שעלה למטוס, נתניהו הסביר שוב מדוע הוא החליט לשאת את הנאום למרות הביקורת וההתנגדות הרבה.

 

"אני יוצא לשליחות היסטורית", הוא הצהיר. "אני מרגיש כשליח של כל ישראל, גם מי שלא מסכימים איתי. אני חש דאגה עמוקה לגורל ישראל, אעשה הכל כדי להבטיח את עתידנו".

 

נתניהו הוזמן לנאום על ידי יו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר, חבר המפלגה הרפובליקנית, מה שעורר את זעמם של נשיא ארצות הברית ברק אובמה ואנשי המפלגה הדמוקרטית. לדבריהם, מדובר בהתערבות פוליטית מצדו של נתניהו, וזאת בשל המחלוקת בין המפלגות האמריקניות בנוגע להסכם המסתמן עם האיראנים.

 

 

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו לפני העלייה למטוס
 

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו לפני העלייה למטוס(עמוס בן גרשום / לע"מ)

 

הביקורת על ראש הממשלה מגיעה גם מבית, כשמתחריו הפוליטיים, בייחוד ממפלגות השמאל, טוענים כי מדובר בניצול הבימה שיקבל כדי להעביר מסרי תעמולה לקראת הבחירות הקרובות.

 

הבוקר התראיין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד לתכניתו של נסים משעל ב"רדיו ללא הפסקה" והתייחס לנושא. "נתניהו הצליח להסתכסך בדיוק עם הגורמים העוסקים בגרעין האיראני בשביל כמה רפובליקנים שהחליטו לעשות תרגיל לנשיא", הוא אמר.

 

"הרי למה הם הזמינו אותו מאחורי גבו של הבית הלבן?", המשיך לפיד. "מה אתה משתתף באיזה קונספירציה רפובליקנית נגד הבית הלבן? ואם אתה כבר משתתף, למה בסיטואציה כזו רגישה? לא משחקים את המשחק הפוליטי האמריקני על אדמת ארצות הברית".