חושב שנתניהו לא מתאים. יו"ר 'יש עתיד' לפיד
חושב שנתניהו לא מתאים. יו"ר 'יש עתיד' לפיד
,לילה כלכלי

לפיד: "הסיכוי שאמליץ על נתניהו הוא מאוד נמוך"

יו"ר יש עתיד תקף את התנהלותו של ראש הממשלה בראיון ל"רדיו ללא הפסקה" ולמרות שסרב להצהיר על מי ימליץ כדי להרכיב את הממשלה הבאה - הוא הבהיר שזה ככל הנראה לא יהיה נתניהו. "בשנתיים האחרונות הוא עבר תהליך של שחיקה והתנהג כמו מישהו שלא מעניין אותו יוקר המחיה ומשבר הדיור", הוא אמר. בנוגע לנאום נתניהו בקונגרס אמר לפיד: "לא משחקים את המשחק הפוליטי האמריקני על אדמת ארה"ב"

יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, התראיין הבוקר (ראשון) לתכניתו של נסים משעל ב"רדיו ללא הפסקה" ושוב תקף את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפיד לא הסכים להתחייב על מי ימליץ כדי להרכיב את הממשלה הבאה, אך הבהיר לאיזה כיוון נוטה החלטתו.

 

"אני אמרתי את זה כבר 600 פעם, את הדיון של 18 במארס אנהל ב-18 במארס (הרכבת הקואליציה). אך הסיכוי שאמליץ על נתניהו הוא מאוד נמוך אם נתבטא בעדינות, מפני שאני חשב שהוא לא מתאים", אמר לפיד.

 

לדבריו של שר האוצר לשעבר, נתניהו מתעלם מבעיות החברה הישראלית ומתרכז בעתידו הפוליטי. "היום הדבר היחיד שמעניין אותו הוא השרידות הפוליטית שלו, אני לא יודע למה כי הוא לא עושה עם זה שום דבר", הוא טען.

 

"לא ממש אכפת לו מאזרחי ישראל. אני לא יודע מה היה פעם, אבל גם בשנתיים האחרונות הוא עבר תהליך של שחיקה והתנהג כמו מישהו שלא מעניין אותו יוקר המחיה ומשבר הדיור", הוסיף לפיד.

שר האוצר לשעבר התייחס גם לנאומו הצפוי של נתניהו בקונגרס והאשים אותו בהתערבות במערכת הפוליטיות בארצות הברית. "נתניהו הצליח להסתכסך בדיוק עם הגורמים העוסקים בגרעין האיראני בשביל כמה רפובליקנים שהחליטו לעשות תרגיל לנשיא", הוא אמר.

 

"הרי למה הם הזמינו אותו מאחורי גבו של הבית הלבן?", המשיך לפיד. "מה אתה משתתף באיזה קונספירציה רפובליקנית נגד הבית הלבן? ואם אתה כבר משתתף, למה בסיטואציה כזו רגישה? לא משחקים את המשחק הפוליטי האמריקני על אדמת ארצות הברית".

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו. טרם התייחס לממצאים
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו. טרם התייחס לממצאים(רויטרס)