ליברמן באירוע "שבתרבות", היום
ליברמן באירוע "שבתרבות", היום
,דוברות

ליברמן: "נגיש חוק שימנע מבג"צ להתערב בהחלטות הכנסת"

יושב ראש ישראל ביתנו תקף באירוע "שבתרבות" את בג"צ על רקע החלטותיו בעניין חנין זועבי והמסתננים. "לא ייתכן שהרשות השופטת תתערב שוב ושוב בהחלטות הרשות המבצעת", אמר ליברמן. גלאון: "שר החוץ של מדינת ישראל משתלח בכל הציבור הערבי והמערכת הפוליטית שותקת"

בג"צ על הכוונת: יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, טען היום (שבת) כי בכוונתו להגיש הצעת חוק שתמנע מבג"צ להתערב בהחלטות של הכנסת ושל ועדת הבחירות. זאת, בעקבות החלטותיו האחרונות של בית המשפט בנוגע להתמודדותה של חנין זועבי בבחירות וסביב סוגית ההסתננות לישראל.


באירוע "שבתרבות" שנערך בבת ים אמר ליברמן כי "ההחלטות האלו של בג״צ, גם בעניין זועבי וגם בעניין המסתננים, הן פגיעה קשה בחוסן הלאומי שלנו. ביכולת להתמודד עם דברים שמאיימים על קיומה ועל זהותה של מדינת ישראל. לכן היועצים המשפטיים של ישראל ביתנו עובדים כבר עכשיו על הצעות חוק שנגיש מיד לאחר הבחירות ושימנעו מבג״צ להתערב בעתיד בהחלטות הכנסת וועדת הבחירות. לא יכול להיות שהרשות השופטת תתערב פעם אחר פעם בהחלטות של הרשות המבצעת והרשות המחוקקת".

 

בנושא זועבי אמר שר החוץ: "ההצעה שלנו לפסול אותה מלרוץ לכנסת זכתה לקונצנזוס לאומי רחב. אפילו מפלגת העבודה תמכה בה והיא התקבלה על-ידי ועדת הבחירות ברוב גדול, כי כולם מבינים היום שצריך להיות עיוור וחירש כדי לא לראות שזועבי היא שונאת ישראל, בוגדת שמקומה בבית הסוהר ולא בכנסת. אבל ההסכמה הלאומית הרחבה הזו לא מנעה מבג״צ לפסול את ההחלטה ולאפשר לזועבי להתמודד שוב לכנסת".

במקביל, ליברמן בעצמו ספג ביקורת מיושבת ראש מרצ, זהבה גלאון. במהלך סיור שקיימה ביישובים בדואים בנגב, תקפה גלאון את דבריו של יו"ר ישראל ביתנו בעימות הטלוויזיוני שנערך השבוע בין ראשי המפלגות ואמרה כי הם היו בגדר הסתה וגזענות.

 

"האמירות הגזעניות עדיין מהדהדות, גם היום", אמרה גלאון במהלך הביקור. היא גינתה את העובדה שדבריו זכו להתעלמות של שאר ראשי המפלגות והוסיפה כי "לא ייתכן ששר החוץ של ישראל משתלח בציבור שלם והמערכת הפוליטית כולה שותקת ועוברת לסדר היום".