סקר המטה המרכזי: נתניהו לא היה צריך להתערב בפרס ישראל

בסקר של מכון המדגם, בפיקוחו של פרופ' קמיל פוקס, עולה כי 40 אחוזים מהציבור חושבים שראש הממשלה בנימין נתניהו לא היה צריך להתערב בחלוקת פרס ישראל, ורק 22 אחוז חושבים שכן. רוב מכריע סבור שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, גם אם בבחירה בינו לבין יצחק הרצוג הפער קטן יחסית

רוב הציבור, לפחות מבין הנסקרים בעלי הדעה, חושב שבנימין נתניהו לא היה צריך להתערב בחלוקת פרס ישראל, הטוויסט האחרון במערכת בחירות 2015. בסקר המטה המרכזי של פרויקט המדגם, בפיקוחו של פרופ' קמיל פוקס, ענו 40 אחוזים כי ראש הממשלה לא היה צריך לבחור את הרכב השופטים, בעוד 22 אחוזים סבורים כי זה היה תפקידו של נתניהו, המכהן בפועל גם כשר החינוך.

 

סקרים בנושאים אחרים ממשיכים להראות סטטוס קוו. רוב הציבור עדיין חושב שנתניהו מתאים יותר מיצחק הרצוג להיות ראש הממשלה, אם כי הפער בין הצדדים אינו גדול ועומד על 42 אחוזים לנתניהו מול 35 אחוזים להרצוג. לעומת זאת, כאשר נשאל הציבור מי ירכיב את הממשלה הבאה, ענו 58 אחוזים כי ראש הממשלה המכהן יעשה זאת שוב, ו-19 אחוזים בלבד סבורים כי הנשיא ראובן ריבלין יטיל את המלאכה על יושב ראש המחנה הציוני.

 

 

סקר המטה המרכזי: בעד או נגד התערבות ראש הממשלה בפרס ישראל?
 

סקר המטה המרכזי: בעד או נגד התערבות ראש הממשלה בפרס ישראל?(המטה המרכזי)

 

ב"מדד המטה המרכזי", ממשיך משה כחלון לקבל את הציון הגבוה ביותר מהציבור - בציונו, 5.5, לא חל שינוי מהשבוע שעבר, והוא הגדיל מעט את הפער מבנימין נתניהו ונפתלי בנט המדורגים במקומות 2 ו-3. יאיר לפיד ממשיך לטפס באיטיות והגיע לציון של 4.1, כשהוא כמעט יוצא מהמקום האחרון על חשבון אביגדור ליברמן (4.2).

 

רוב מכריע של הציבור - 68 אחוזים - סבור כי על נתניהו להתייצב לעימות טלוויזיוני לקראת הבחירות. נתניהו, כזכור, הודיע בשבוע שעבר כי הוא "ישקול בחיוב" עימות שכזה.

 

 

סקר המטה המרכזי: מי ירכיב את הממשלה לאחר הבחירות?
 

סקר המטה המרכזי: מי ירכיב את הממשלה לאחר הבחירות?(המטה המרכזי)