בנט נאם, עשרות תלמידי תיכון נטשו את האולם: "אתה שקרן וגזען"

מהומה נרשמה במהלך נאומו של יו"ר הבית היהודי בפני תלמידי תיכון באוניברסיטת תל אביב. "ארץ ישראל שייכת לעם היהודי", אמר בנט ובתגובה יצאו מהאולם עשרות תלמידים. חלקם התקרבו לבמה וגידפו אותו

מהומה במהלך נאום בנט בתל אביב. עשרות תלמידי תיכון ערבים-ישראלים נטשו היום (ראשון) את האולם בו נאם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, באוניברסיטת תל אביב במחאה על דבריו באשר לצורך להגביר את האבטחה סביב יישובים ערבים במדינה.

 

"ארץ ישראל שייכת לעם היהודי", אמר שר הכלכלה בפתח דבריו, ובתגובה החלו עשרות התלמידים לצאת מהאולם. חלקם אף התקרבו לבמה וצעקו לעברו "שקרן" ו-"גזען". מספר סטודנטים שנכחו במקום עזבו גם הם כאות הזדהות עם תלמידי התיכון הערביים.

 

"תברחו, תברחו, מי שרוצה להילחם שיישאר", השיב בנט לתלמידים שגידפו אותו ונטשו את האולם במקביל. לאחר מכן הוא המשיך בנאומו מול מספר מצומצם של תלמידים והוסיף כי מפלגתו תדרוש במסגרת המשא ומתן להרכבת הממשלה הבאה את מינויה של חברת המפלגה איילת שרד לתפקיד השרה לביטחון פנים.

 

לדברי בנט, "שקד לחמה את מלחמת הימין הלא מתנצל לכל אורך חייה והיא הכי ראויה בכנסת לשאת בתפקיד החשוב הזה. אהפוך את העולם כדי שזה יקרה". בכנס השתתפו קרוב לאלף תלמידים מכל הארץ והוא נערך על ידי המרכז להעצמת האזרח בשיתוף עם משרד החינוך.