ח"כ זבולון כלפה
ח"כ זבולון כלפה
,יח"צ

ח"כ כלפה פורש מרשימת הבית היהודי, אלוף (מיל') אייל בן ראובן מצטרף למחנה הציוני

הצטרפות כדורגלן העבר אלי אוחנה הביאה לפרישתו של חבר סיעת תקומה, זבולון כלפה, מרשימת הבית היהודי לכנסת. בתוך כך, הודיעה לבני על הצטרפותו של "ביטחוניסט" נוסף לרשימת המחנה הציוני: אלוף במיל' אייל בן ראובן, סגן מפקד פיקוד הצפון. "הוא משרת עד היום באופן פעיל בגזרה הצפונית", מציינים במפלגה

חבר הכנסת זבולון כלפה הודיע היום (שלישי) על פרישתו מרשימת הבית היהודי לכנסת. כלפה, חבר ברשימת תקומה של אורי אריאל שהתאחדה אמש רשמית עם רשימת הבית היהודי לכנסת, מתח ביקורת עם פרישתו על ההחלטה לשריין ברשימת המועמדים את כדורגלן העבר אלי אוחנה.


אמש, עם ההודעה על הצטרפותו של אוחנה לפוליטיקה הארצית, פורסמו בחדשות 10 מספר התבטאויות עבר של אוחנה שמעמידות בספק את מידת התאמתו למצע הימני הניצי של מפלגת הבית היהודי. בין היתר צוטט אוחנה כשהוא מביע תמיכה בהתנתקות ואומר שראש הממשלה דאז, אריאל שרון, היה אולי "ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה".


בתוך כך, הודיעה ציפי לבני כי אלוף (במיל') אייל בן ראובן, המשמש כיום כסגן מפקד פיקוד הצפון, מצטרף ל"מחנה הציוני" במסגרת סיעת התנועה, וישולב ברשימתה המאוחדת של הסיעה לכנסת.


"אייל יהווה תוספת משמעותית לנבחרת הביטחונית שלנו. הוא השתתף במלחמות ישראל ובקרבות על ביטחון אזרחי ישראל, הוא משרת עד היום באופן פעיל בגזרה הרגישה בצפון", אמרה לבני בעקבות הצטרפותו ובן ראובן עצמו הוסיף " לאזרחי ישראל מגיעה מנהיגות שלא רק מדברת במילים על ביטחון, אלא פועלת באופן אמתי כדי לחזק את הביטחון, לשמירה עליו ויודעת לגייס את העולם למען האינטרסים הביטחוניים של ישראל - כזו היא המנהיגות של הרצוג ולבני".