גלנט. פרס את משנת מפלגתו בנוגע לחלוקת ירושלים
גלנט. פרס את משנת מפלגתו בנוגע לחלוקת ירושלים
,נתנאל תבל

גלנט: "ירושלים היא בירת ישראל הנצחית והמאוחדת"

מספר 2 ב"כולנו" נשא דברים במכללת "הדסה" ואמר כי לתפיסת מפלגתו, אסור לחלק את ירושלים כדי לאפשר הקמת מדינה פלסטינית. גלנט הדגיש כי ראיית העולם של המפלגה דומה לזו שהייתה בליכוד בתקופת כהונתו של מנחם בגין כראש ממשלה. "גם כשנלחמנו מול מצרים בגין שמר על ירושלים", הוא הזכיר

הביטחוניסט של כחלון. אלוף פיקוד הדרום לשעבר ומספר 2 במפלגת כולנו, יואב גלנט, נשא דברים היום (שלישי) במכללת "הדסה" בירושלים ופירט בנוגע לתפיסה הביטחונית של המפלגה. לדבריו, לא ניתן על לוותר על חלקים מירושלים על מנת לאפשר הקמת מדינה פלסטינית.

 

"ירושלים היא בירת ישראל הנצחית והמאוחדת. חוק ירושלים קיים, תקף ושריר, ולי לפחות אין שום כוונה לשנות את הנושא הזה", אמר גלנט. "כשמשה כחלון אמר ש'כולנו' זה הליכוד של פעם, של בגין, זה עומד שם".

 

גלנט המשיך להשוות בין גישת מפלגתו לזו של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין. "את הסכם השלום עשה בגין עם מצרים, החזיר שטח שהוא פי שלוש משטחה של מדינת ישראל ופתר את הבעיה הביטחונית הכי חמורה שהייתה לנו", אמר האלוף במיל'.

 

"אולי ההישג הכי גדול בתולדות מדינת ישראל, חוץ מהקמתה, הוא הסכם השלום עם מצרים - והיה לזה מחיר כבד, אנחנו זוכרים כמה אלפים נפלו במלחמות על סיני. באותו הזמן הוא שמר על ירושלים", הוא הוסיף.