רגב, גמליאל או חוטובלי: מי תהיה הגברת הראשונה של הליכוד?

פרישתה של לימור לבנת מהחיים הפוליטיים הביאה לפתיחת המירוץ על המקום הנשי הבכיר ברשימת הליכוד. מספר ימים לפני הבחירות המקדימות, ליווינו את חברות הכנסת ציפי חוטובלי, גילה גמליאל ומירי רגב במרוץ לכיסא, שעשוי להוביל אותן לשולחן הממשלה

"אני מגיעה בערבים, כשהמציאות יותר קשה", מספרת מירי רגב, בסיור בדרום תל אביב. "אנחנו כאן בדרום תל אביב שנכבשה כולה".

 

"זו לא שנאה לבני אדם בגלל צבע עור", היא טוענת, מכוונת את המסרים לאלקטורט שמזדהה, ומתרפקת על העבר. "היינו באים לכאן מקרית גת. איפה הרחוב שהכרנו ושאהבנו?", היא שואלת ומסתכלת על ילדה של מהגרי עבודה. "הילדה הזו היא לא הבעיה - הבעיה היא שהתקשורת הולכת לילדה הזו. אם אנחנו לא נטפל במצב, אז תהיה לנו בעיה מאוד גדולה במדינה שלנו. יש לי אמפתיה לכולם, הלב שלי רחמן, אבל בסוף עניי עירך קודמים".

 

רגב מתחרה עם ציפי חוטובלי וגילה גמליאל על תואר "הגברת הראשונה של הליכוד", שהתפנה בעקבות פרישתה של לימור לבנת מהחיים הפוליטיים.

חוטובלי היא אמא שעה ביום. לא פוגשת הרבה את הילדים. "הם עם אמא שלי, ובעלי, אבא שלה המתוק", היא מספרת. ב-2012 היא דורגה ראשונה בליכוד, וכעת מקווה מאוד לחזור לאותו מיקום. אבל המאבק הזה פחות חשוב עבורה, לדבריה. "אני אדם תחרותי כמו כולם. לא אשקר שהייתי רוצה לעשירייה הראשונה, להיות מנהיגה, להיות שרה בישראל - רק שהמאבק שלנו על מיקומים זניח למאבק על כך שהמפלגה תהיה חזקה, ואז כולם יוכלו להיות שרות ושרים". אמה, רוזיקו, טוענת: "שרת חינוך מתאים לה. יש לנו את הערכים הנחוצים להנחיל דברים שחשובים לנו בחיים".

 

"הכל נגמר ומתחיל בחינוך", מסכימה גם גמליאל. "כל היהבים שלי הם לשנות דרך משרד החינוך". מטה הבחירות שלה הוא בביתה בגדרה, בעלה מנהל עבורה את המטה. "הוא איש חזק ואני אישה חזקה. אנחנו בעד שוויון".


רגב היא היחידה מהשלוש שפחות מתמקדת בחינוך. "שהן יעסקו בחינוך, ואני בנושאים שאני מאמינה בהם - מדיניים חברתיים", היא אומרת, ולה, לפחות, אין ספק לגבי תוצאות ההצבעה. "אני חושבת שהתחרות פשוט פחות קשה בין שלושתנו", מחייכת. "מי תזכה? תעשה סקר, לא אגיד לך מי".

 

 

ח
 

ח"כ מירי רגב בסיור בנוה שאנן. "התחרות פחות קשה בין שלושתנו"(חדשות 10)