בוחרים רשימה לכנסת: הפריימריז בליכוד יצאו לדרך

קרוב ל-100 אלף מתפקדים בעלי זכות הצבעה יגיעו במהלך היום לקלפיות הפרוסות ברחבי הארץ ויצביעו עבור הרשימה של הליכוד בבחירות הקרובות. בקרב על ראשות המפלגה לא צפוי ראש הממשלה נתניהו להיתקל בקשיים גדולים מול דני דנון והעניין מתמקד בשאר הרשימה. השרים גלעד ארדן וישראל כץ הם המועמדים המרכזיים להגיע למקום הראשון

הפריימריז בליכוד יצאו לדרך. הקלפיות ברחבי הארץ נפתחו הבוקר (רביעי) והפריימריז של מפלגת הליכוד יצאו לדרך. בשעה 22:00 הן ייסגרו ואת התוצאות נדע כנראה רק ביום חמישי בבוקר.

 

כ-100 אלף מתפקדים בעלי זכות הצבעה, 96,651 ליתר דיוק, יגיעו לקלפיות הפרוסות ברחבי הארץ במהלך היום ויצביעו עבור המועמדים שהם רוצים שייצגו אותם בכנסת הבאה. בהתמודדות על ראשות המפלגה לא נראה שראש הממשלה בנימין נתניהו ייתקל בקשיים גדולים מול חבר הכנסת דני דנון.

 

המאבק הצמוד והמעניין יותר צפוי להיות על המקום הראשון ברשימה, המקום שבפעם הקודמת היה שייך לגדעון סער. השרים גלעד ארדן וישראל כץ הם שני המועמדים המובילים לסיים במקום הראשון בפריימריז והמטות שלהם יעמלו כנראה עד לשעות ההצבעה האחרונות על מנת לשכנע מתפקדים להצביע עבורם.

 

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע בשעות הבוקר לקלפי על מנת להצביע. "יש פריימריז וגם הם חשובים לישראל. הם מכריעים קודם כל למי לתת את הסמכות להוביל את הליכוד כדי להוביל את המדינה", טען נתניהו, "צריך רשימה חזקה וביקשתי את הזכות להוסיף שריונים כדי לחזק את הרשימה עוד יותר".

 

 

 

נתניהו מצביע בפריימריז הליכוד
 

נתניהו מצביע בפריימריז הליכוד(חדשות 10)

 

בתכנית הבוקר של אורלי וגיא התארחו השר יובל שטייניץ ויושב ראש ועדת החוץ והביטחון זאב אלקין והתייחסו לפריימריז. "אנחנו חייבים רשימה איכותית שיש בה אנשים שלא רק מסוכלים לייצג את הליכוד בכבוד אלא גם לייצג את ישראל בצורה איכותית בזירה הבינלאומית", הסביר שר המודיעין שטייניץ.

 

חבר הכנסת אלקין הוסיף כי המאבק על מיקומים ברשימת הליכוד יהיה חסר משמעות אם בסופו של דבר בבחירות עצמן, מחנה השמאל ינצח. "בסוף השאלה מאוד פשוטה - מפלגת שמאל או המשך המחנה הלאומי. אם חלילה נפסיד בבחירות והשמאל יעלה זה לא משנה איזה מקום תהיה", אמר אלקין.