שר החוץ אביגדור ליברמן מודיע על פירוק סיעת הליכוד ביתנו
שר החוץ אביגדור ליברמן מודיע על פירוק סיעת הליכוד ביתנו
,חדשות10

ליברמן: "אחרי הבחירות יש לכונן ממשלת אחדות לאומית—מכל המפלגות הציוניות"

יו"ר ישראל ביתנו שלל שוב בקצרה את החשדות לשחיתות נגד חברי מפלגתו ואמר כי "זו לא פרשת ישראל ביתנו, זו פרשת להב 433". לאחר מכן הכחיש כי מפלגתו חברה לשמאל הפוליטי ותקף את יריביו בליכוד ובבית היהודי: "הם יכלו לעצור את ההתנתקות. לא עלה בדעתנו לתמוך ברעיון המטופש הזה"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ערך הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים, בה פתח את קמפיין הבחירות של מפלגתו, בה התייחס בין היתר בקצרה לפרשת השחיתות במפלגה ואמר "זו לא פרשת ישראל ביתנו, זו פרשת להב 433" . בנוסף הצהיר כי אחרי הבחירות יפעל לכונן "ממשלת אחדות לאומית".

 

ליברמן גרס כי מדינת ישראל חייבת ממשלה רחבה והוסיף כי למעשה, מי שחושב על ממשלה צרה הוא שיגרום לבחירות בתוך שנתיים. לדבריו, אם הוא ירכיב את הממשלה לא יהסס להזמין אליה את יצחק הרצוג ואת בנימין נתניהו גם יחד. יחד עם זאת, הוא טרם הבטיח לאיש שיישב עמו והבהיר "הכול תלוי במצע".

 

במהלך מסיבת העיתונאים יצא ליברמן בחריפות נגד יריביו הפוליטיים ובעיקר נגד הליכוד והבית היהודי, לשעבר המפד"ל. "שישה שרים וסגני שרים מכהנים מהליכוד תמכו בהתנתקות ב-2004. לא עלה בדעתנו לתמוך ברעיון הכושל הזה", אמר ליברמן והוסיף כי "אם המפדל היו פורשים היה אפשר לעצור את ההתנתקות, אבל הם העדיפו להישאר עד שיזרקו אותם".