לפיד: "בשנתיים בממשלה התמודדנו כל יום עם שחיתות פוליטית"

שר האוצר לשעבר התייחס בעקיפין לפרשת השחיתות בישראל ביתנו ואמר כי בשנתיים בהם ישבה מפלגת יש עתיד בממשלה הם נלחמו מדי יום בשחיתות הזו. "היינו צריכים להילחם בתרבות המקורבים, בניצול לרעה של הפוליטיקה לטובת הכסף הגדול", אמר לפיד בכנס של התנועה לאיכות השלטון. לפיד התייחס להבטחותיו של נתניהו על הורדת המע"מ ועקץ אותו: "תכבד את האינטליגנציה שלנו, כבר עשית את זה בבחירות הקודמות והתוצאה הייתה בור של עשרות מיליארדי שקלים"

 

לפיד וליברמן בכנסת (ארכיון).
 

לפיד וליברמן בכנסת (ארכיון).(רויטרס)

 

לפיד מבקר את פרשת השחיתות בישראל ביתנו, אבל רק בעקיפין. שר האוצר לשעבר יאיר לפיד התייחס הבוקר (שלישי) בצורה עקיפה לפרשת השחיתות בישראל ביתנו ובמשרדי הממשלה ואמר כי בשנתיים בהן ישבה מפלגתו בממשלה היא הייתה עדה לשחיתות הרבה שיש בפוליטיקה הישראלית.

 

"בשנתיים האלה היינו צריכים להילחם כל יום בשחיתות, בתרבות המקורבים והג'ובים, בניצול לרעה של הפוליטיקה לטובת הכסף הגדול", אמר לפיד בכנס של התנועה לאיכות השלטון במכללת ספיר בשדרות. "היינו המפלגה היחידה שנמנעה באופן מוחלט ממינויים פוליטיים", הוא הוסיף.

 

לפיד שיבח את מפלגתו ואמר כי יש עתיד היא היחידה מבין המפלגות הגדולות שאיש מהשרים וחברי הכנסת שלה לא נחשד או נחקר מעולם. "מה שחשוב הוא לא התפקיד שלך, מה יקרה לך בפריימריז, מה תהיה הקואליציה הבאה. מה שחשוב הוא מה קורה במדינה", הוסיף שר האוצר לשעבר.

למרות הביקורת, לפיד נמנע מהתייחסות ישירה לפרשה במסגרתה נחקרה סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום ונעצר השר לשעבר סטס מיסז'ניקוב. "במשך שנים התנהל כאן משחק לא הוגן שאפשר לקבוצות של אינטרסים ומיעוטים - מתנחלים, חרדים, עסקני הליכוד, קבלני הקולות מהעבודה - לקבל עדיפות בחלוקת המשאבים של החברה הישראלית", הוא המשיך ואמר.