היזמים לא יפצו את המפונים מגבעת עמל, ועד התושבים: "שהעירייה תחזור מההסכם עמם"

על רקע האלימות המשטרתית הקשה שדווחה הבוקר בשכונה התל אביבית, פנה ועד התושבים לעירייה בדרישה לחזור מההסכם עם יזמי הנדל"ן ולהציל את בתיהם. "זה מגרש בבעלות פרטית", טענו לעומתם היזמים. בין התושבים המפונים: נכים, ילדים, פעוטות, תינוקות וקשישים עד גיל 80

היזמים אברמוביץ-כוזהינוף, העומדים מאחורי פרויקט הנדל"ן המתוכנן בגבעת עמל, הודיעו היום (שני) כי לא יפצו את התושבים על פינויים מהקרקע. בתגובה, דורשים התושבים שהעירייה תבטל את ההסכם לפינוי התושבים אשר נחתם עם היזמים, ואשר למעשה מתיר להם לפנות את התושבים לפי שיקול דעתם.


"זהו מגרש בבעלות פרטית", הסבירו היזמים, שמתכננים לבנות על גבי הקרקע את אחד מתוך שבעת מגדלי היוקרה המתוכננים בשכונה, את סירובם לפצות את התושבים.


ועד גבעת עמל קרא מצדו לעיריית תל אביב להתערב במצב ולהבטיח שתושבי השכונה לא יישארו ללא קורת גג לראשם. "אנו דורשים מרון חולדאי לבטל את הסכם הפינויים שעשתה העיריה עם היזמים ב-2013 באמצעותו היא פועלת לנישול התושבים", נמסר.

 

 

הפגנה תושבים בגבעת עמל
 

הפגנה תושבים בגבעת עמל(מתוף דף הפייסבוק של חדר המצב)

 

עת יציאת הפינוי לפועל, בשעות הבוקר המוקדמות, דווח על אלימות משטרתית קשה נגד משפחות המפונים. אחת התושבות במקום סיפרה לחדשות 10 כי "אנשים נזרקו על הרצפה, קיבלתי ברכיה בגב משוטר שלא הספיק לו רק לדחוף אותי החוצה! אנשים איבדו את ההכרה והתעלפו וחטפו מכות בלי סוף. המשפחה שלי פה מ-47, בן גוריון קרא לנו חלוצים. רון חולדאי עשה עסקה עם היזמים על הגב שלנו והוא זורק אותנו מפה כמו פושעים.


התושבים דיווחו בנוסף כי מהמקום פונו שלושה נכים, ביניהם נכה 100% עם פגיעת ראש, כמו גם 12 ילדים, פעוטות ותינוקות. בנוסף פונו מבתיהם תושבים בני 70 עד 80, המתגוררים בשכונה ברציפות מאז מלחמת העצמאות.