ח"כ לשעבר יחיאל חזן ובנו אורן חזן, בסרטון
ח"כ לשעבר יחיאל חזן ובנו אורן חזן, בסרטון
,פייסבוק

הסנדק, גרסת הליכוד: על מה מדברים פאפא וסאני חזן?

אורן חזן, בנו של ח"כ יחיאל חזן מפרשת ההצבעות הכפולות ו"המוח במחסן", רץ לפריימריז בליכוד ומשווק את עצמו בדרך מקורית: על ידי סרטון בהשתתפות אביו, בו השניים מנהלים דיאלוג בסגנון הסרט המפורסם של קופולה. "אתן למדינת ישראל הצעה שהיא לא יכולה לסרב לה", מבטיח הבן אורן

<div id="fb-root"></div> <script>(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>
<div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/video.php?v=507058472769062" data-width="466"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><a href="https://www.facebook.com/video.php?v=507058472769062">Post</a> by ‎<a href="https://www.facebook.com/orenhazanlikud">אורן חזן</a>‎.</div></div>

"הסנדק", גרסת הפריימריז בליכוד: חבר הכנסת לשעבר יחיאל חזן ובנו אורן חזן בחרו בדרך מקורית - יש שיגידו אמיצה, יש שיגידו מעוררת מחלוקת - כדי להציג לחברי המרכז את המתמודד החדש בבחירות המקדימות, שתיערכנה ביום רביעי.

 

בסרטון, נראים יחיאל ואורן בתפאורה המדמה את סרטי "הסנדק" של פרנסיס פורד קופולה, בכיכובם של מרלון ברנדו ואל פצ'ינו. הם אף מכנים זה את זה "פאפא" ו"סאני", תוך עישון סיגרים וישיבה ליד כוס יין.

 

"בני, אורן, זו ההזדמנות שלך להחזיר את הכבוד ולתקן את העוול שנעשה לי כחבר כנסת", אומר יחיאל, ונוגע בתקרית שקיבעה את שמו בהיסטוריה הפוליטית של ישראל - פרשיית ההצבעות הכפולות, במסגרתה הורשע חזן ב-2006 בעבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, לאחר שהצביע פעמיים במהלך דיון על חוק ההסדרים בשנת 2003. חזן אף התפרסם כשאמר ש"המוח היה במחסן" לאחר שכניסתו למחסן בו אוחסנו חלקים ממערכת ההצבעה תועדה במצלמות אבטחה ונחשפה, למרות שהתכוון בכלל ל"מוח" האלקטרוני של המנגנון.

"פאפא, כולם יודעים שבראון הצביע כפול ואתה שילמת את המחיר", עונה אורן, ומתייחס לכך שח"כ רוני בראון הצביע גם הוא פעמיים - הפעם המקרה התגלה רק בנובמבר 2008, אבל התיק שלו הסתיים רק בנזיפה חמורה.

 

"סאני, אני סומך עליך שתעשה את העבודה, וכל ליכודניק אמיתי יצביע עבורך", אומר האב יחיאל, בן ה-56. "פאפא, אני נותן לעם ישראל הצעה שהם לא יוכלו לסרב לה", עונה אורן, לפני הפאנץ' ליין: "תעשה הכל, אבל אל תחזור על הטעות שעשיתי. אל תוותר על השיער שלך".