גוברת ההערכה: מטוס חברת "אייר אסיה" התרסק ושקע במצולות

גורם אינדונזי רשמי שניתח את נתוני טיסת QZ 8501 העריך, בהסתמך על הקואורדינטות של המטוס טרם נעלם, כי הוא התרסק סמוך לאי ג'אווה ושקע לקרקעית הים. עשרות ספינות וכלי טיס משתתפים במאמצי איתור המטוס, ועליו 162 נוסעים, כאשר הבוקר הודיעה סין על הצטרפותה למאמצים

חודשו הבוקר (שני) החיפושים אחר מטוס חברת "אייר אסיה" ועליו 162 נוסעים ואנשי צוות שהיה בדרכו לסינגפור ונעלם לפני כיממה. יחד עם זאת, על פי הערכת גורם אינדונזי רשמי רבים הסיכויים שהמטוס התרסק סמוך לאי ג'אווה ושקע במצולות. זאת, בהסתמך על המידע שבידי הרשויות ובו קואורדינטות ההתרסקות האפשרית.

 

קצין בכיר בחיל הים של אינדונזיה אמר כי 12 ספינות של חיל הים, חמישה מטוסים ושלושה מסוקים משתתפים במאמצי איתור כלי הטיס.


הבוקר הציעה בנוסף סין לנדב צי מטוסים וספינות עבור החיפוש אחר המטוס הנעדר והצלת הנוסעים, אם יימצאו בחיים. בנוסף הבטיחה להעניק סיוע נוסף בכפוף לצרכי הרשויות המלזיות, על פי הודעת משרד החוץ הסיני.

 

לדברי שר התחבורה האינדונזי חאדי מוסטופה, מטוס ה"איירבאס" 320-200 של החברה המלזית "אייר אסיה" איבד קשר עם מגדל התעופה בבירת אינדונזיה ג'קרטה ב-06:17 (שעון מקומי). זאת, כאשר על פי בכירים ברשות התעופה באינדונזיה, כשהטייס היה בגובה של 32 אלף רגל מעל האדמה הוא ביקש להעלות לגובה של 28 אלף רגל כדי להימנע מעננים. ייתכן והראות הלקויה הקשתה על הטייסים וגרמה למטוס להתרסק.