מלחמת אחים: כך נוצר הקרע בתוך ש"ס

ההתפרצות האלימה לתוך מסיבת העיתונאים שערך אלי ישי, בה הודיע על פרישתו מש"ס והקמת מפלגה חדשה, הביאה לשיא חדש את הקרב ההיסטורי על ליבו של הרב עובדיה יוסף בין ישי לאריה דרעי. כעת, לאחר שאותו קרב הסתיים בניצחונו של דרעי, הקרע בתוך תנועת היהדות הספרדית גדול מתמיד ועתידה נמצא בספק • כתבתו של אבישי בן חיים

הסוף של ש"ס? אתמול (שני) כינס אלי ישי מסיבת עיתונאים בה הכריז על מפלגתו החדשה, שתתבסס לדבריו על מורשתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. בסוף האירוע פרצו מהומות אלימות בעקבות מחאה של פעילי מפלגת ש"ס, שהטיחו בישי האשמות וכינו אותו "בוגד".

 

האווירה מקום הייתה אלימה במיוחד, הפעילים ניסו להגיע לישי ונעצרו רק על ידי המאבטחים שהיו סביבו. כעת, 30 שנה אחרי שהרב עובדיה יוסף הקים את ש"ס, נקלעת התנועה הפוליטית למחלוקת המאיימת על קיומה.

 

ב-1999 הוביל אריה דרעי את ש"ס להישג הגדול ביותר שלה - 17 מנדטים. מיד אחר כך יו"ר המפלגה באותה תקופה נכנס לכלא מעשיהו, ובמעמד הכניסה לכלא הבטיח לו הרב עובדיה יוסף כי הוא "יחזור למלוך" כשישתחרר.

 

בינתיים, אלי ישי מונה ליו"ר התנועה והפך לחביבו ולנאמנו של הרב. אך כמובטח, מיד שדרעי סיים לרצות את עונש ההרחקה מהחיים הפוליטיים, הוא מונה על ידי הרב עובדיה שוב לתפקיד היושב ראש. ישי התקשה לקבל את רוע הגזרה.

 

ככל שהזמן עבר הניע דרעי סדרת מהלכים שביצרה את מעמדו כיו"ר הבלתי מעורער של ש"ס, ולמעשה דחק את ישי החוצה. כעת הפילוג הפך לעובדה, מלחמת אחים קשה מתרגשת ובאה על יהדות ספרד.

 

 

 

מה יעלה בגורל המפלגה שהקים? הרב עובדיה יוסף ז
 

מה יעלה בגורל המפלגה שהקים? הרב עובדיה יוסף ז"ל(רפי קוץ)