אלי ישי
אלי ישי
,חדשות 10

רשמית: אלי ישי פרש מש"ס ורשם את מפלגתו החדשה

יו"ר מפלגת ש"ס לשעבר ומי שהיה פעם שני בכוחו רק למר"ן עובדיה יוסף פנה כבר היום לרשם המפלגות כדי להודיע שיתמודד ברשימה עצמאית. בן הברית הראשון: יוני שטבון, עד לאחרונה חבר כנסת מטעם "הבית היהודי". מישי וממפלגת ש"ס טרם נמסרה תגובה רשמית להתפתחויות

הקץ לשמועות. יו"ר ש"ס לשעבר, אלי ישי, הודיע היום (שני) סופית על פרישתו מהמפלגה החרדית ופנה לרשם המפלגות על מנת להיכנס למירוץ לכנסת ה-20 עם רשימתו החדשה. צביונה והרכבה של הרשימה החדשה טרם פורסם לפי שעה, אולם ידוע כי בין הפוליטיקאים שחברו לישי נמנה יוני שטבון, עד לאחרונה ח"כ מטעם מפלגת "הבית היהודי".


אמש פורסם בחדשות10 כי ישי צפוי להכריז על מועמדותו לכנסת ברשימה עצמאית, וכי עיקר הלבטים בשלב זה נוגעים לשם שייבחר למפלגה החדשה. ישי עצמו סירב להרחיב אודות הנסיבות שפילגו אותו מהמפלגה, מטעמה כיהן כחבר כנסת במשך שנים כה רבות, ואולם מסיבת עיתונאים שנערכה אתמול בהשתתפות היו"ר אריה דרעי שפכה מעט אור על הסוגיה.


"ישי סירב לשמש כמספר שתיים שלי", חשף דרעי באותה מסיבת עיתונאים. לדבריו, לישי הוצע גם תפקיד השר השני, אך הלה חפץ בסמכויות נרחבות הרבה יותר ואנשיו מתחו ביקורת חריפה על דרעי, בשל "חוסר התיאום" בין הצדדים.


ישי נחשב כעת לא רק כמוקצה במפלגתו, אלא כקורא עליה תיגר. לראיה חברי מועצת ש"ס התכנסו אתמול במיוחד לכתיבת מכתב תמיכה בדרעי ובמועצת החכמים, ובסיום הכינוס גם הצטלמו למזכרת.