הבית עליו השתלטו חמושים בגנט שבבלגיה
הבית עליו השתלטו חמושים בגנט שבבלגיה
,ללא קרדיט

דיווח: ארבעה חמושים פרצו לדירה בבלגיה ולקחו בן ערובה

המשטרה הבלגית הוזעקה לעיר המערבית גנט בעקבות דיווח על ארבעה פורצים שלקחו בן ערובה והתבצרו באחת הדירות. לפי שעה לא נוצר קשר עם החוטפים, ולא נשללת האפשרות שגם הפעם מדובר בפעילי דאע"ש

ארבעה חמושים פרצו לפני זמן קצר (שני) לדירה בעיר גנט שבמערב בלגיה ולקחו לפחות בן ערובה אחד. מדיווח ראשוני לא ברורים המניעים למעשה, ולא נשללת האפשרות שמדובר בפעולת טרור נוספת מידי פעילי דאע"ש.

 

מדיווח סוכנויות הידיעות עולה כי המשטרה חסמה את הרחובות הסמוכים לדירה אך טרם הצליחה ליצור קשר עם החוטפים, על מנת לברר את מניעיהם. לפי שעה מתרכזים המאמצים בהרחקת עוברי אורח סקרנים מהזירה.

 

בתקשורת העולמית גבר החשש שמדובר בפעולה נוספת של אזרחים הפעילים בארגון "המדינה האיסלאמית", לאחר שמוקדם יותר הבוקר השתלט חמוש על בית קפה בסידני שבאוסטרליה ולקח כ-30 בני ערובה, תוך שהוא תובע פגישה עם ראש הממשלה המקומי טוני אבוט וכן את דגל דאע"ש.

 

על פי ההערכות בזירה האוסטרלית, חלק מהחטופים הם עובדי בית הקפה "לינדט", וחלק מהם לקוחות שהיו במקום בעת האירוע. התקשורת המקומית דיווחה כי חמישה מבני הערובה הצליחו לברוח מהמקום במהלך השעות האחרונות. ייתכן שהם שוחררו באופן יזום על ידי החוטף. כוננות גבוהה במיוחד עדיין נוכחת באזור, כשמאות אנשי ביטחון מקיפים את בית הקפה.