שבוי דאע"ש פיטר אדוארד קאסיג, טרם הוצאתו להורג
שבוי דאע"ש פיטר אדוארד קאסיג, טרם הוצאתו להורג
,צילום מסך

אישום: שדדו נער בגילם ואיימו עליו בסכין שיעשו לו "מה שעושים בדאע"ש"

בני 16 ו-17 מאשקלון מואשמים שתקפו באקראי נער שחזר לביתו כשהוא רכוב על אופניו החשמליים, היכו אותו כדי לקבל את הטלפון הנייד שברשותו והכריחו אותו למסור להם את האופנים. לאחר מכן שאלו אותו אם הוא יודע מהו דאע"ש, וכשהשיב שזהו ארגון "שבו עורפים ראשים", איימו עליו: "זה מה שיקרה לך – אם יבואו לחפש אותנו"

"מכיר את דאע"ש? זה בדיוק מה שיקרה לך": כתב אישום הוגש היום (שני) נגד שני בני 16 ו-17 מאשקלון, ששדדו נער אחר באיומי סכין מתחת לבית בו גר. בסך הכול נשדדו מהנער אופניים חשמליים, טלפון נייד וכסף מזומן, תוך שהנאשמים מאיימים עליו כי אם יספר על מעשיהם "יעשו לו את מה שעושים בדאע"ש".

 

מכתב האישום עולה כי בסוף נובמבר השנה הבחינו הנאשמים בנער, עמו לא הייתה להם היכרות קודמת, כשהוא שב לביתו, רכוב על אופניו החשמליים. אז ניגשו השניים לנער, דחפו אותו בכוח למקלט הבניין והיכו אותו בעוצמה רבה כדי שייתן להם את הטלפון הנייד שבידו.

 

אחד הנערים אחז בסכין ושאל אז את המתלונן אם שמע פעם על דאע"ש ואם הוא יודע "מה הם עושים". כאשר השיב הנער בהיסוס שבדאע"ש "עורפים ראשים", איים עליו התוקף כי אם מישהו יגיע אליו או לשותפו בעקבות התקיפה, "זה בדיוק מה שיקרה" למתלונן.

 

מיד לאחר מכן, עזבו הנאשמים את המקום כשבאמתחתם אופניו של המתלונן, בשווי כ- 3,500 שקלים, הטלפון הנייד בשווי כ- 1000 שקלים וכמו כן כסף מזומן בסכום בלתי ידוע. למרות האזהרה התלונן הנער במשטרה, ובעקבות החקירה שנפתחה אותרו אופניו הגנובים והוחזרו לו.