נמוש כפי שתועד במהלך הפיגוע בבריסל
נמוש כפי שתועד במהלך הפיגוע בבריסל
,חדשות 10

המחבל בבריסל התגאה: "ערפתי ראש תינוק"

העיתונאי הצרפתי שקשר בין מבצע פיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל לארגון דאעש, סיפר שהמחבל התרברב שאנס אם צעירה ואז רצח אותה ואת התינוק שלה

יממה אחרי שנקשר ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) לבין הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל, חושף עיתונאי צרפתי פרטים נוספים על המחבל, מהדי נמוש, שהיה אחד משוביו כשהוחזק בשבי בסוריה. ה"טלגרף" הבריטי פרסם היום (ראשון) ציטוטים נוספים מפי העיתונאי, ניקולס הנין, שחשף אתמול שזיהה שנמוש היה בין שוביו כשהוחזק בשבי מאז יוני 2013.

 

לפי הפרסום הבריטי, הנין תיאר את נמוש כסדיסט תאב פרסום שכונה "אבו עומאר המכה". לדבריו, נמוש התגאה בפניו איך נהנה לאנוס אישה לפניו ששיסף את גרונה ורצח את התינוק שלה. "לערוף ראש של תינוק זה תענוג", מצטט הנין את נמוש. הנין הוסיף כי נמוש הלך לסוריה "לא מתוך אידיאליזם אלא בגלל חוסר הכרה, כדי להגשים את עצמו".

 

הנין חשף את הקשר של המחבל בעל האזרחות הצרפתית לארגון המדינה האסלאמית שבמוקד תשומת הלב הציבורית במיוחד לאחר רצח שני העיתונאים האמריקנים בידי פעיליו בסוריה, שהוחזקו בשבי ביחד עם הנין ששוחרר באחרונה בתמורה לכופר.

 

"כשנמוש לא שר, הוא עינה", סיפר הנין בראיון למגזין Le Point. "הוא היה חלק מקבוצת צרפתים קטנה שהגעתה הטילה אימה על כ-50 שבויים סורים שהוחזקו בתאים סמוכים. כל ערב החלו המכות לנחות עליהם, והעינוי נמשך כל הלילה, עד לתפילות הבוקר. הצרחות התערבבו לעתים עם צעקות בצרפתית".