דאעש עורפים את ראשו של העיתונאי האמריקני סטיב סוטלוף
דאעש עורפים את ראשו של העיתונאי האמריקני סטיב סוטלוף
,ללא קרדיט

ראש ממשלת בריטניה: "עושים הכל כדי להפסיק את הקיום של דאעש"

דייויד קמרון נשא דברים בוועידת נאט"ו בווילס ואמר כי מדינות העולם מוודאות כי הן עושות כל שביכולתן כדי להפסיק את קיומו של ארגון הטרור. ראש ממשלת בריטניה קרא למדינות העולם להפוך את ביתן לבטוח יותר ולעזור לכוחות המקומיים הנלחמים בדאעש. "אנו צריכים ממשלה חדשה בעיראק שתוכל לייצג את כל אזרחי המדינה"

ראש ממשלת בריטניה, דייויד קמרון, נשא דברים הבוקר (שישי) בוועידת נאט"ו הנערכת בוויילס והתייחס לדרך בה העולם מתמודד עם הפעולות וההתרחבות של דאעש במזרח התיכון. "אנחנו מתקרבים עכשיו לנקודה בה אנו מוודאים כי אנחנו עושים הכל כדי להפסיק את הקיום של דאעש", הוא טען.

 

"ניתן לראות כאן אחידות ותמימות דעים שכל אחד חייב למלא את תפקידו במאבק מול הארגון. אנו זקוקים לממשלה חדשה בעיראק שתוכל לייצג את כלל אזרחי המדינה", הוסיף ראש ממשלת בריטניה. קמרון חידד את הצורך בשיתוף פעולה עם הכוחות המקומיים הנלחמים בדאעש וחיזוקם.

 

"אנחנו צריכים לוודא כי שהשחקנים הרלוונטיים במדינות האזור עוזרות במאבק הזה. בנוסף, אנחנו צריכים לעבוד עם בני בריתנו באזור כדי לעזור לאנשים שנמצאים בשטח ונלחמים בדאעש ולבצע את כל הצעדים הדרושים כדי להפעיל את הלחץ הראוי על הארגון", הוא טען.

 

קמרון התייחס לדרך בה צריך לפעול נגד ארגון הטרור וטען כי תקיפות מהאוויר היא לא בהכרח הדרך היחידה לחיסולו: "אני חושב לפעמים שאנשים סבורים שאין אסטרטגיה אחרת מלבד הפצצות מן האוויר, זה לא המקרה. מה שאנחנו צריכים זה לבנות אסטרטגיה שלמה כדי ללחוץ עליהם מכל זווית וזה מה שאנחנו עושים היום בוועידה".