כוח של דאעש בעיראק.
כוח של דאעש בעיראק.
,רויטרס

דיווח: יד ימינו של מנהיג דאעש חוסל בהפצצה אווירית בצפון עיראק

כלי תקשורת בעולם הערבי דיווחו כי בכיר בארגון, ומי שנחשב לקרוב ביותר למנהיג, חוסל בהתקפה שביצע חיל האוויר האמריקני במחוז נינווה שבצפון עיראק. רשת אל-ערבייה דיווחה כי אבו האג'ר א-סורי, היה יד ימינו של אבו בכר אל-בגדאדי, ונהרג בתקיפה באזור העיר מוסול

יד ימינו של מנהיג דאעש חוסל? כלי תקשורת בעולם הערבי דיווחו היום (חמישי) כי סגנו של מנהגי ארגון דאעש אבו בכר אל-בגדאדי חוסל בהתקפה אווירית שבצפון עיראק.

 

מספר כלי תקשורת דיווחו כי אבו האג'ר א-סורי, שנחשב לדמות הקרובה ביותר למנהיג של הארגון הסוני הקיצוני, נהרג בתקיפה שביצעו מטוסי חיל האוויר האמריקני במחוז נינווה בעיר מוסול. על פי אל-ערבייה, משרד ההגנה העיראקי אישר את הידיעה.

 

במקביל להתקפה דיווחים בתקשורת הערבים טענו כי לוחמי דאעש לקחו בשבי עשרות בני אדם בעיר קירקוק. על פי הודעת המשטרה העיראקית האירוע התרחש כשלוחמי הארגון הקיצוני פשטו על כפר שממערב לעיר.

במקביל לדיווחים מעיראק, מנהיגי המדינות החברות בברית נאט"ו התאספו היום בוויילס על מנת לדון באיום שמהווה דאעש ובמצב בעיראק ובסוריה. מזכ"ל נאט"ו אנדרס פוג רסמוסן אמר כי הארגון ישקול כל בקשת עזרה שהממשלה העיראקית תפנה אליו.

 

מוקדם יותר הבוקר פורסם מאמר דעה משותף שכתבו נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. השניים קראו למדינות החברות בנאט"ו להיות מאוחדות ונשבעו שלא להיכנע לאיומים של דאעש. "לא ניכנע בפני מעשי האלימות הברברים הללו", נכתב במאמר של שני המנהיגים שראה אור בטיימס הלונדוני.