אובמה וקמרון.
אובמה וקמרון.
,רויטרס

אובמה וקמרון במאמר משותף: "לא ניכנע לרוצחים ברברים"

לרגל ועידת נאט"ו שתחל היום בוויילס פרסמו נשיא ארה"ב וראש ממשלת בריטניה מאמר דעה משותף בטיימס הלונדוני. במאמר הם הבהירו כי ברית נאט"ו חייבת להיות מאוחדת וחזקה על מנת להתמודד עם האיום של ארגון דאעש ולתוקפנות הרוסית באוקראינה. "בעת בה רוסיה מכוונת אקדח לכיוון אוקראינה ואנשי דאעש מבצעים מעשי רצח מתועבים, על חברות נאט"ו לחזק את הברית", הם כתבו

אובמה וקמרון יוצאים נגד דאעש ורוסיה במאמר משותף. נשיא ארצות הברית ברק אובמה וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון קראו היום (חמישי) לברית נאט"ו לעמוד בצורה איתנה מול האיום של דאעש ומול ההתנהלות של רוסיה במשבר באוקראינה.

 

"לא ניכנע ולא נירתע מהאלימות של אותם רוצחים ברברים", נכתב במאמר שפרסמו השניים בטיימס הלונדוני לקראת פתיחת ועידת נאט"ו באי הבריטי וויילס. לדבריהם, ההתפתחויות האחרונות בנוגע לדאעש בעיראק ובסוריה "מהוות איום גם על הביטחון של הבית שלנו".

 

"בעת כזו בה רוסיה מכוונת אקדח לעבר אוקראינה ואנשי המדינה האסלאמית מבצעים מעשי רצח מתועבים, על ברית נאט"ו לחזק את שורותיה ואחדותה", כתבו השניים. הם הוסיפו כי במציאות שנוצרה כיום ברית נאט"ו היא חיונית לעתיד המדינות יותר מאי פעם מאז הקמתה.

"אנו נפגשים בתקופה בה העולם ניצב בפני אתגרים מורכבים ומסוכנים רבים", הם המשיכו וכתבו. במאמר הם גם כתבו מילים קשות כנגד רוסיה והתנהלותה במזרח אוקראינה. "רוסיה קרעה את ספר החוקים לגמרי כשסיפחה על דעת עצמה ובאופן לא חוקי את חצי האי קרים ושלחה את חייליה לשטחה אוקראינה", הם הוסיפו.