קמרון: "צעדים כדי למנוע נסיעת אזרחים בריטים להילחם בעיראק ובסוריה"
קמרון: "צעדים כדי למנוע נסיעת אזרחים בריטים להילחם בעיראק ובסוריה"
,רויטרס (ארכיון)

בריטניה: רמת הכוננות הביטחונית הועלתה לאחת לפני הגבוהה ביותר

שרת הפנים הבריטית, תרזה מיי, מסרה כי "קיים חשש מפני ביצוע פיגועים שתוכננו בעיראק ובסוריה על אדמת בריטניה" וסיפרה כי רמת הכוננות הועלתה. ראש ממשלת בריטניה קמרון יציע ביום שני בפרלמנט חוקים שיאפשרו שלילת דרכונים לאזרחים שיסעו להילחם לצד דאעש

בריטניה הודיעה כי רמת הכוננות הביטחונית מפני פעולות טרור במדינה הועלתה וכעת היא מוגדרת "חמורה", דרגה אחת לפני הדרגה הגבוהה ביותר, כל מסרה שרת הפנים הבריטית, תרזה מיי. השרה הוסיפה כי קיים חשש מפני ביצוע פיגועים שתוכננו בעיראק ובסוריה על אדמת בריטניה אולם לא פירטה אם העלאת הכוננות ננקטה בעקבות מידע מודיעיני מדויק.

 

בתוך כך, ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, יצא לנאום בהצהרה מיוחדת בלונדון על רקע קרבות דאעש בסוריה ובעיראק. קמרון אמר כי "האיום שארגון דאעש מייצג הוא אחד האיומים החמורים על בריטניה". הוא הוסיף כי "האינדיקציה הברורה ביותר שזהו ארגון שמעוניין לפגוע בחפים מפשע בעולם היא ההתקפה שנעשתה במוזיאון היהודי בבריסל".

 

קמרון הדגיש כי "צריך לקדם צעדים כדי למנוע נסיעת אזרחים בריטים להילחם בעיראק ובסוריה". לשם כך הציע ראש הממשלה הבריטי לחוקק חוקים שיגבילו ויקשו על אזרחים בריטים את הנסיעה לסוריה ועיראק מחשש שיצטרפו ללחימה לצד אסלאמיסטים קיצוניים.

 

 

רמת הכוננות הבטחונים הועלתה וכעת מוגדרת חמורה
 

רמת הכוננות הבטחונים הועלתה וכעת מוגדרת חמורה(יוטיוב)

 

ראש הממשלה הבריטי אמר כי יפרט על תכניותיו ביום שני הקרוב בפרלמנט הבריטי ורמז כי חלק מהן יכללו החרמת דרכונים וצעדים נוספים אותם הוא מעוניין לגבות בחוק הבריטי.

 

"ביום שני הקרוב אדבר בבית הנבחרים ואצא בהצהרה", אמר קמרון. "דבריי מכוונים להביא בפני הפרלמנט דרכים נוספות על מנת לעצור אנשים שמעוניינים לנסוע לעיראק ולסוריה, והחוקים אותם אציע יאפשרו את לקיחת דרכוניהם ביתר קלות", הוא הוסיף.