נפילת רקטה בכביש בין עירוני באזור המרכז
נפילת רקטה בכביש בין עירוני באזור המרכז
,חדשות 10

מטחים נורו לאזורים רבים בארץ; דיווח: צה"ל ניסה לחסל בכיר בחמאס

עשרות רקטות נורו לעבר הדרום ומרכז הארץ. יירוטים נרשמו מעל גוש דן והשרון ורקטה אחת אף נורתה לכיוון ירושלים. ירי בוצע גם לעבר באר שבע, אשקלון, אשדוד ועוטף עזה. לא היו נפגעים. ככל הנראה ירי הרקטות חודש לאחר תקיפת בית של בכיר חמאס ברצועה. הפלסטינים דיווחו כי חיל האוויר תקף ופגע בבית בשכונת שייח' רדואן בעזה, ההערכה היא שבוצע ניסיון חיסול של אחד מבני משפחת דאלו המתגוררת במקום, שאחד מבניה הוא מראשי מערך הרקטות של הארגון

הלחימה בין ישראל וחמאס התחדשה. לאורך כל שעות ערב אתמול, ובמהלך הלילה (רביעי), מטחים כבדים נורו לעבר כל חלקי ישראל. עשרות רקטות שוגרו לעבר יישובי עוטף עזה, באר שבע, אשקלון, אשדוד, קרית מלאכי ויישובים נוספים באזור. אזעקות צבע אדום נשמעו גם בשפלה, גוש דן, ירושלים, בית שמש ויישובים נוספים באזור יהודה ושומרון. עד כה לא דווח על נפגעים או נזק משמעותי לרכוש.

 

לאחר שבתחילה היו אלה הארגונים הקטנים ברצועה שלקחו אחריות על הירי לעבר ישראל, חמאס הצטרף ולקח אחריות על שיגור הרקטות לכל האזורים. על פי הארגון, הירי בוצע כתגובה ל"תוקפנות הישראלית" והם ימשיכו בו ככל הנדרש.

 

בתוך כך, צה"ל חידש את תקיפותיו ברצועה, כשעל פי הדיווחים בוצע ניסיון חיסול של בכיר חמאס בעיר שייח רדואן. כלי התקשורת הפלסטינים דיווחו כי חיל האוויר הישראלי הפציץ את בית משפחת דאלו בעיר, שאחד מבניה הוא אחמד יאסין דאלו, מראשי המערך הרקטי של חמאס. על פי הדיווחים, שלושה בני אדם נהרגו בתקיפה, אחת מהם היא ילדה בת 3. עשרות נפצעו.

 

בחלק מהאזורים בארץ אליהם שוגרו הרקטות לא נשמעו אזעקות, זאת כחלק מהחלטת פיקוד העורף שלא להפעיל אזעקה במידה והמערכת מזהה כי הרקטות מגיעות לשטחים פתוחים. כיפת ברזל ביצעה מספר יירוטים במטחים אלה.

 

בעקבות הירי הכבד הלילה, גורם ביטחוני טען בצורה ברורה: "חזרנו ללחימה מול רצועת עזה. ההנחיה כרגע לצה"ל היא לפעול מהאוויר ובמקביל להכין את המערך הקרקעי".

 

כמו כן, פיקוד העורף הוציא הנחיות מדיניות חדשות לקראת התגוננות שונה בעקבות המצב בדרום. כחלק מההנחיות, ברדיוס של בין 0-7 קילומטרים מגבול רצועת עזה, ההתכנסויות המותרות הן עד 300 אנשים והפעילויות המותרות הן אך ורק במיגון תקני בלבד.

 

בטווח של בין 7-40 קילומטרים פיקוד העורף התיר התכנסות מותרת היא עד 500 אנשים וכניסה למיגון תקני בהישמע אזעקה. כמו כן פיקוד העורף הורה על פתיחת מקלטים גם בטווח 40-80 קילומטרים.