אוניית המרמה ב-2010
אוניית המרמה ב-2010
,רויטרס

פעילים טורקים פרו-פלסטינים הודיעו: "נוציא משט נוסף לעזה בעקבות המצור"

הארגון הטורקי שהיה אחראי על משט המרמרה ב-2010, הודיע כי בכוונתו להוציא משט נוסף של כמה כלי שיט לעזה, במטרה לשבור את הסגר על הרצועה. ישתתפו בו פעילים פרו-פלסטינים מ-12 מדינות

ארגון ה-IHH הטורקי, שהיה אחראי על משט המרמרה ב-2010, הודיע היום (שני) כי בכוונתו להוציא משט נוסף של כמה כלי שיט לעזה, במחאה על המצור המוטל על הרצועה, ובמטרה לשבור את הסגר.

 

ההחלטה התקבלה לאחר שפעילים פרו-פלסטינים מ-12 מדינות נפגשו באיסטנבול במהלך סוף השבוע והחליטו להוציא את המשט כפעולת התנגדות על רקע תקיפות ישראל ברצועה. דוברת הארגון מסרה כי מחר יקיים הארגון מסיבת עיתונאים.

 

במשט ב-2010 השתתפו 6 אוניות שיצאו מחופי טורקיה ועליהן מאות נוסעים פרו-פלסטינים, חברי ארגונים אסלאמיים, פוליטיקאים ומספר עיתונאים. ישראל סירבה לאפשר את פריקת האוניות בנמל עזה, ובמקום זאת הציעה להעביר את הציוד שבאוניות לידי ישראל, וממנה לאחר בדיקה, לעזה על ידי אנשי האו"ם והצלב האדום. משתתפי המשט סירבו והמשיכו לשוט לכיוון הרצועה.

 

בעקבות זאת עלו לוחמי שייטת 13 על הספינות מחוץ למין הטריטוריאליים של ישראל ונתקלו בהתנגדות מצד מארגני המשט.

 

חלק מהנוסעים תקפו את החיילים בעזרת אמצעי לחימה ובעקבות זאת פתחו חיילי צה"ל באש לכיוונים והרגו תשעה מנוסעי האונייה ופצעו 20 נוספים. עשרה מחיילי צה"ל נפצעו, בהם שניים במצב קשה.

 

 

חזרתה של המרמרה לטורקיה
 

חזרתה של המרמרה לטורקיה(רויטרס)