תקיפת צה"ל ברצועה.
תקיפת צה"ל ברצועה.
,רויטרס

בוקר ראשון של הפסקת אש: ספק בישראל בנוגע להגעה להסכם

החל מחצות הלילה נכנסה לתוקפה הפסקת אש נוספת בת 72 שעות, וגורמים בישראל הביעו ספק באשר ליכולת להגיע להסכם רגיעה שיביא לכדי סיום את מבצע "צוק איתן". הפערים בין חמאס ומצרים הצטמצמו בסוגיות שמעניינות את חמאס, אך בארגון הטרור הבהירו כי אם לאחר 72 השעות הללו לא יגיעו הצדדים לסיכום אז "השיחות מתמוטטות והולכים להסלמה"

הפעם זה יימשך גם מעבר ל-72 שעות? בבוקר הראשון של הפסקת האש החדשה בת 72 השעות הביעו גורמים ישראלים ספק באשר ליכולת של הצדדים לסגור את על הדברים על מנת להגיע בימים הקרובים להסכם רגיעה.

 

הפערים בין המצרים לחמאס אמנם הצטמצמו בסוגיות שמעניינות את חמאס בטווח הקרוב, אבל ישנם דברים גדולים אחרים, ובראשם הסרת המצור, שעליהם חמאס חוזר ואמר שהוא לא יוותר. על חלק מאותן נקודות קיימות מחלוקות עם ישראל ומצרים ולא בטוח ש-72 שעות יספיקו על מנת להגיע לעמק השווה.

 

בצד הפלסטיני אמנם הבינו שהם חייבים להיענות לדרישה לנהל משא ומתן בסביבה נוחה ולא במקביל לירי, אך מבהירים כי לא יוותרו על דרישותיהם. בחמאס אמרו כי 72 השעות הללו הן ההזדמנות האחרונה מבחינתם להביא להסדרת הרגיעה.

 

"אם לא יושג הסדר, אז השיחות מתמוטטות והולכים להסלמה רחבה", אמרו נציגי חמאס בשיחות בקהיר. הדיונים אמורים להתחיל היום בשעות הבוקר בבירה המצרית ולהימשך לאורך שלושת הימים הקרובים.