לא חוזרים: תושבי עוטף עזה מסרבים לשוב לבתיהם עד שהירי ייפסק לחלוטין

תושבי נחל עוז, כפר עזה, עין השלושה וכרם שלום מסרבים לחזור הביתה. הם יצאו להפוגה נוספת ביישובים ברחבי הארץ וטוענים כי לא יישובו לעוטף עזה עד שיובטח ביטחונם. תושב כפר עזה: "אני רוצה מענה לילדים שגרים פה". פיקוד העורף הודיע כי המצב המיוחד בדרום יימשך לפחות עד יום חמישי

שבילי קיבוץ נלך עוז, הסמוך לגבול הרצועה, נותרו היום ריקים. על פי התכנון, ילדי הקיבוץ היו אמורים לחזור הבוקר (ראשון) לגנים, אבל אתמול קיבל צוות החירום היישובי החלטה יוצאת דופן וקרא לתושבים שעזבו בזמן הלחימה שלא לחזור הביתה עד להודעה חדשה.

 

מתוך 350 חברים, רק 70 חזרו לנחל עוז. "אני מזמינה את כל מי שאמר שאפשר לחזור לשגרה לבוא ולגור בנחל עוז שני לילות", אומרת הילה חיים שפר, חברת הקיבוץ. לא רק תושבי נחל עוז מסרבים לחזור, גם בקיבוץ עין השלושה, כרם שלום וכפר עזה החליטו לצאת להפוגה נוספת ולא לשוב עד שהירי ייפסק לחלוטין.

 

בפעם הראשונה אחרי 14 שנים של ירי בלתי פוסק, דווקא אחר מבצע "צוק איתן" שאמור היה להחזיר להם את הביטחון, הם חשים שהופקרו על ידי המדינה. "זה הבית, לטוב ולרע, ואני רוצה מענה לילדים שנמצאים פה, והילדים שלי רוצים להיות פה", טוען איתי פכטר תושב כפר עזה.

 

תושבי יישובי עוטף עזה שומעים על הפסקת האש ל-72 שעות שתיכנס לתוקף ככל הנראה הלילה, אבל מפקפקים במה שיקרה אחריה. הם זוכרים היטב מה קרה כשההפסקה האחרונה הסתיימה ביום שישי, אז חודש הירי באופן מיידי ולא פסק עד לרגע זה. בינתיים הודיע פיקוד העורף כי המצב המיוחד בדרום יימשך לפחות עד יום חמישי.