מח"ט גולני: "למרות הפצועים, המשכנו והתייצבנו בקווים שקבענו מראש"

אלוף משנה רסאן עליאן נשא דברים בפני כלי התקשורת על גבול הרצועה וטען כי חטיבתו עמדה במשימות שהוצבו לפניה במהלך מבצע "צוק איתן". הוא התייחס לתקרית הנגמ"ש ואמר כי בעקבות מה שקרה ללוחמים הייתה לחטיבה מוטיבציה להמשיך הלאה. עליאן: "נתקלנו במערך אויב מהמורכבים שיש"

נדמה כי מבצע "צוק איתן" קרוב לסיומו, ומפקד חטיבת גולני, אלוף משנה רסאן עליאן, התייחס היום (שבת) לפעילות חטיבתו עד כה במהלך הלחימה ברצועה. "בשלושת השבועות האחרונים החטיבה פועלת במרחב הצפוני של הרצועה, בדגש על סג'אעיה. עד עכשיו היא עמדה בכל המשימות שהוטלו עליה", אמר עליאן לכלי התקשורת סמוך לגבול הרצועה.

 

מפקד החטיבה פירט על מטרות החטיבה במהלך הפעילות בעזה: "עיקר משימותינו זה לפגוע בתשתיות של מחבלים, בדגש על מנהרות התקפיות וטקטיות. מעבר לכך, פגענו בתשתיות טרור במרחב שפעלנו בו וגם בעשרות מחבלים במהלך ההיתקלויות עם הכוחות".

 

עליאן התייחס לקשיי הלחימה באזור סג'אעיה ולתקרית הנגמ"ש שגבתה את חייהם של שבעה מלוחמי החטיבה. "נתקלנו במערך אויב מהמורכבים שיש. לצערי היו לנו גם נפגעים ולא מעט פצועים אבל זה רק נתן לנו מוטיבציה להמשיך. למרות מה שקרה באותו לילה (תקרית הנגמ"ש), החטיבה המשיכה קדימה להשלמת המשימה והתייצבה בקווים שקבענו מראש", הוא טען.

 

בסוף דבריו הוא פנה למשפחות הפצועים וההרוגים, וגם לכלל עם ישראל: "אני רוצה לאחל החלמה מהירה לפצועים של החטיבה וכלל חיילי צה"ל. אני גם רוצה לשלוח תנחומיי למשפחות השכולות. הדחיפה שקיבלנו מעם ישראל עזרה לנו להשלים את המשימות. נכון לעכשיו החיילים ממשיכים במשימותיהם ולחפש מנהרות ותשתיות טרור". עוד הוא הוסיף כי "החיילים בכוננות ומחכים למשימה הבאה".