טובעים בפקקים: המחיר שנשלם על שיטפון המכוניות החדשות

פקקי הענק בכבישים לא הולכים לשום מקום. מסתבר כי בקרוב המצב יחמיר עוד יותר בגלל עומס של מכוניות חדשות על הכביש. המדינה אמורה להשקיע בשנים הקרובות יותר מ-50 מיליארד שקלים בפיתוח תחבורה ציבורית אך בינתיים חגיגת האשראי ברכישת מכוניות חדשות – מתפוצצת. "המפצח" בודק מה יקרה לנו בבועת הליסינג בשוק הרכב

יותר משלוש מאות אלף רכבים פרטיים חדשים עלו השנה על הכבישים הצפופים.


ינואר 2017 שבר אפילו את השיא של קודמו: 45,000 מכוניות חדשות בחודש אחד. האם זה טוב לנו? מסתבר שאנחנו מפסידים על זה המון כסף. הפקקים, הזיהום, התחלואה, אובדן שעות העבודה - כל זה עולה כבר היום למשק הישראלי 30 מיליארד שקלים בשנה.

 

לחדוות הניילונים ברכב החדש - יש תג מחיר כבד: לא רק שאנחנו מחסלים בשיטתיות את החסכונות העתידיים - אנחנו גם מתדלקים את המינוס, בלי לדעת בכמה מכיוון ואנחנו מנפחים את בועת האשראי.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

אחרי שבת אביבית: שבוע חורפי וסוער צפוי בכל הארץ

דיווח: טראמפ צפוי לעדכן את אבו-מאזן אודות הפגישה עם נתניהו

ראיון ראשון עם שר הכלכלה אלי כהן: "נפעל לסייע לעסקים בינלאומיים"

 

 

המדינה אמורה להשקיע בשנים הקרובות יותר מ-50 מיליארד שקלים בפיתוח תחבורה ציבורית ובנוסף, המפקחת על שוק ההון תעקוב אחרי תנאי המימון לרכב החל מחודש יוני הקרוב. כל זה לא סותר את העובדה שיותר מחצי מהרכבים שנרכשו בשנה שעברה מומנו באמצעות כסף שאין לנו.

 

תגובת משרד התחבורה: "בניגוד לעבר, המשרד משקיע מיליארדי שקלים בפיתוח ושדרוג תשתיות תחבורה ציבורית בישראל, כשהשנה חל גידול של יותר מ-9% במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית. כל עוד לא הושלמו התשתיות ולא נוצרה אלטרנטיבה מלאה לשימוש ברכב פרטי בשעות העומס, רעיונות כמו אגרת גודש על הכניסות לערים מהווים מס לכל דבר על ציבור הנהגים. לאחר השלמת  התשתיות ניתן יהיה לנקוט מדיניות דומה לזו הנהוגה במדינות המערב".