בחזרה לעתיד: כך תיראה הצלחת שלנו?

איך ייראה הסופרמרקט שלנו בעוד עשור? איך ייראו מדפי המזון? מאוכל נא, דרך דיאטות שאכל האדם הקדמון ועד מזון ביו-אורגני וּדְיאטות שמותאמות על פי הדי-אן-איי של הצרכן • "הפרעות אכילה?", כתבה אחרונה בסדרה

הוויכוח אם אורגני וטבעוני הם אורח חיים או טרנד והאם יש הצדקה בריאותית לחיות לפיו יכול להימשך לנצח. אבל יש מי שמבחינתם מדובר בחדשות ישנות. יכול להיות שהטבעונות השוטפת את המדינה היא רק בסיס לאורח חיים חדש ומחמיר הרבה יותר?

 

בלי לבשל ומזון בטמפרטורת החדר בלבד - זה הטרנד החדש שמנסה לכבוש את תזונת הביאות. אכילת מזון נא - מגמה חדשה יחסית בישראל שהולכת ותופסת תאוצה. אבל בזמן שבארץ נושא האוכל הנא עוד בחיתוליו, במדינות אחרות הוא מחולל סערות. "רו-פוד זה מזון שהוא גם מניעתי", טוענת נועה שלו, מנהלת מכללה לטבעונות. "אפשר לרפא באמצעות רו-פוד סוכרת, לחץ דם, כולסטרול, הפרעות קשב וריכוז ואפילו סרטן".

 

במשק שלו, אלעד להב משתדל להרבות באכילת רו-פוד, אבל הילדים לא. הם אוכלים אוכל אורגני מבושל, אבל לא סתם אורגני - ביו-אורגני. זהו השדרוג החדש לחיים האורגניים ובשדות אלה אין טיפת ריסוס - גם לא מאלה המותרים לשימוש בחקלאות האורגנית. "התחלתי להרגיש רע והלשאול שאלות על כל החומרים האלו ואף אחד לא ידע לענות", מסביר להב על תגובת הגוף שלו לריסוסים האורגניים, שחלקם לפחות, נמצא במחקרים, הם בעלי סכנות ותופעות לוואי.

 

עוד מגמה חדשה - שייק מ"מזון על". עלי כרוב, גרגרי צ'יה ממקסיקו וכן שקדים, אגוזים, פירות ואצת הספירולינה מהוואי שנטען כי היא עשירה בבי-12 - הכל נכנס לעבד המזון ונטחן לשייק אחד. מהם מזונות-על? "מזונות שיודעים היום לומר שהיו עמים שבזכות שילובם בתזונה הם זכו לאורח חיים בריא במיוחד", מסביר להב.

 

מגמות במזון הולכות ונעלמות ובמקומן מתפחות חדשות, אך לכולן מכנה משותף אחד: הן מאוד לא אישיות. אבל העתיד טומן בחובו הבטחות מרחיקות לכת. הדי-אן-איי של בני האדם זהה ב-99.9%, אך ב-0.1% טמונה התשובה. "אין לי צל של ספק שבטווח של עשר השנים הקרובות יהיה לנו מספיק מידע על מספיק אנשים בעולם שינסו דיאטות שונות בהתאם לנקודות הסיום", אומר פרופ' איתן פרידמן, מנהל המכון לאונקוגנטיקה בבית החולים שיבא. "אדם הרוצה לרדת 10 ק"ג, יהיה לנו את המרקדם הגנטי ואת הדיאטה המותאמת למרקם הגנטי".