העיתונאית המצרית לישראלים: תורידו את נתניהו ולפיד

העיתונאית והמפגינה המצרית חמדי אבו סייף הפתיעה כשהתראיינה בעברית מכיכר תחריר, ולא התביישה לקרוא לצופים הישראלים למחות נגד השלטון

חמדי אבו סייף, עיתונאית ומפגינה בכיכר תחריר בקהיר, הפתיעה אתמול (שלישי) כשהתראיינה לחדשות 10 בעברית רהוטה. "מורסי בשבילנו הוא לא סתם נשיא, הוא העובד של האחים המוסלמים", אמרה אבו סייף למראיינה, גיא זוהר. "כל נשיא, בכל העולם, שואב את הלגיטימיות שלו מהעם. אם העם שולל ממנו את הזכות הזאת, אי אפשר שהוא יישאר יותר. ההמונים יוצאים לרחוב ודורשים ממנו את זה. מבחינתי זה שיא הדמוקרטיה. אף מצרי לא מפחד מהצבא שלו, הוא והעם זה יד אחת, העם זה הצבא. אנחנו מצפים מהצבא שיעמוד עם העם שלו".

 

לשאלתו של זוהר אם אינה חוששת לדבר בעברית בלב כיכר תחריר ענתה אבו סייף: "אני לא פוחדת לדבר בכל מקום במצרים, דווקא בגלל שיש אנשים שיודעים שזאת עברית ושואלים אם אני מצריה או לא. אז אני עונה להם שאני אכן מצריה, אבל זאת השפה שאני למדתי. אני לא פוחדת מזה בכלל וזה דווקא נורמלי אצלנו. יש לנו הרבה אנשים שמדברים יותר משפה אחת וזה בסדר".

 

לאבו סייף היה גם מסר לשכנים בישראל: "אני עוקבת אחרי כל מה שקורה בישראל. אני קוראת לישראלים ולכל עם שפשוט לא מקבל את היחס הראוי מהממשלה שלו או הנשיא שלו לא לשתוק על זה. אם ביבי וגם לפיד לא עושים את העבודה שלהם, תורידו אותם ותביאו מישהו שאכן יעשה לכם מה שאתם רוצים. אם פשוט הבטיחו לכם הבטחות ולא קיימו, אל תשתקו על זה. גם לנו הבטיחו הבטחות ולא קיימו ולכן אנחנו מפילים אותם עכשיו. אני מאמינה שהעם הוא שיחליט מה הוא אכן רוצה - וקדימה".