חשד: ארבעה נערים אנסו בת 11 בחדר מדרגות בבאר שבע

לפני שלושה שבועות חזרה ר' מעבודתה והרגישה שמשהו לא כשורה עם בתה. חברתה של הילדה חשפה: היא נאנסה על ידי ארבעה נערים בני 12 עד 14 בחדר המדרגות בבניין מגוריה. מצבה של הילדה הלך והידרדר עד שאושפזה בבית חולים פסיכיאטרי. "היא אמרה:'אמא, אני פשוט הסכמתי לכל דבר שהם רצו רק כדי שזה ייגמר'". בקרוב יוחלט אם להגיש כתבי אישום נגד התוקפים

כש-ר' חזרה מהעבודה ביום שני לפני 3 שבועות הרגישה שמשהו רע קרה לבתה בת ה-11. עטופה בבגדים ארוכים, היא ניסתה להניא את אמה מלדרוש ממנה לספר מה עובר עליה. בצעד של ייאוש, פנתה האם המודאגת לחברתה של בתה וגילתה את תסריט האימים שאפילו לא העזה להעלות בראשה: בתה נאנסה על ידי חבורת נערים בחדר המדרגות בבניין מגוריה.

 

"חם בחוץ והיא הייתה עם טרנינג סגור עד הצוואר שלה ש זה לא נורמלי בשביל הבת שלנו", סיפרה היום ר' לחדשות 10. "היא התחילה לגמגם גם כן. ראיתי אותם, לא ראיתי אותם, אבל זו לא אשמתי. 'תגידי מה קרה?', 'לא, את תכעסי עליי. לא, אני לא יכולה', אז חברה שלה סיפרה שהיא נכנסה לבניין, ארבעה בנים תפסו אותה בחדר המדרגות ונעשה אונס קבוצתי".

 

בעלה של ר' מיהר ללובי של הבניין כדי לאסוף את צילומי מצלמות האבטחה במקום. מצלמות האבטחה תיעדו ארבעה ילדים בני 12 עד 14 מגיעים לבניין, מזמינים את המעלית ומחכים. דקות אחר כך נראית הילדה כשהיא נכנסת למעלית. בנוגע למה שאירע בחדר המדרגות בקומה ה-12, יש שתי גרסאות.

 

מיד לאחר שנודע להורים על שאירע לבתם, הם מיהרו איתה לבית החולים, שם עברה בדיקת אונס. בדרך חזרה, היא סיפרה להם ששלושה מהנערים כפו עצמה עליה כשהרביעי ישב וצפה מהצד. דבריה, המעשים נמשכו 50 דקות והופסקו כששכנה שמעה את הרעש, נכנסה לחדר המדרגות וביקשה מהם לעזוב את המקום. כמה ימים לאחר מכן נעצרו הילדים והודו שהיו יחסי מין בינים לבין הילדה, אבל בהסכמה.

 

"אחד מהם אמר לה שזה ארבעה נגד אחת, אין לה סיכוי", סיפרה ר'. "היא עשתה את החשבון בראש. היא אמרה: 'מה, הם יעשו לי גם את זה, וגם אני צריכה פנס או צלעות שבורות או לקבל מכות?' אז היא אמרה:'אמא, אני פשוט הסכתי לכל דבר שהם רצו רק כדי שזה ייגמר'".

 

הילדה נחקרה עוד פעמים על ידי עובדת סוציאלית, ומאז מצבה הלך והדרדר. לאחר פגישה עם גורמי מקצוע, החליטו ההורים לאשפזה במחלקה הפסיכיאטרית, רק אז גילו את היומן ובו תיעוד שמה שעבר עליה: "חשבתי באותו זמן שהם עשו את זה, שאם אני אצא מזה אני פשוט אתאבד. כל הזמן אומרים לי שעליי לומר לשוטרים ולפסיכולוגית שלי מה קרה, במיוחד אבא שלי. הוא לא מבין שזה לא כזה פשוט לדבר על זה".

 

גם היום, אחרי שלושה שבועות היא עדיין מאושפזת. הנערים שעל פי החשד תקפו אותה כבר השתחררו ממעצר הבית אליו נשלחו אחרי הגשת התלונה. בפרקליטות יצטרכו להחליט בקרוב האם להגיש כתבי אישום נגדם בגין בעילת קטינה. "אנחנו לא יודעים באמת מה קרה, אבל אתה מסתכל בתמונות של מצלמת האבטחה, אתה רואה את ההתנהגות שלהם ואת ההתנהגות שלה", אומר א', אבי המתלוננת. "אתה רואה צד שהוא טורף ואתה רואה את הטרף. מבחינת החוק היבש, ברגע שזה קטינה אין דבר כזה מין בהסכמה".