BETA

09.11.2016

12:46

בישראל מגיבים לזכיית טראמפ - בנט: "הזדמנות לחזור מרעיון הקמת המדינה הפלסטינית"

חברי הכנסת מן הקואליציה והאופוזיציה בירכו את נשיא ארה"ב המיועד. השרה שקד: "הזדמנות לממשל האמריקאי להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים". ח"כ זהבה גלאון, עם זאת, השמיעה ביקורת על הבחירה: "טראמפ בנה את מועמדותו על ליבוי פחד ושנאה"

במערכת הפוליטית הגיבו לדרמה הגדולה בארה"ב, עם ההכרזה הרשמית הבוקר (רביעי) על ניצחונו של המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ.

 

"אנו בטוחים שהקשר המיוחד בין ארה״ב לבין ישראל יישמר, ואף יתחזק", אמר שר החינוך נפתלי בנט, "זהו נצחון האמת הפשוטה על המוסכמות הישנות והמתפוררות, נצחון האינטרס של המדינה על אינטרסים של אליטות שהולכות וקורסות אל מול עינינו. נצחון טראמפ הוא הזדמנות אדירה לישראל להודיע מיידית על חזרה מרעיון הקמת פלסטין בלב הארץ, שהיא פגיעה ישירה בביטחוננו ובצדקת דרכנו. זוהי תפיסת הנשיא הנבחר כפי שמופיע במצעו, ובוודאי זו צריכה להיות דרכנו. חד, פשוט וברור. תם עידן המדינה הפלסטינית".

 

יושב ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, בירך את טראמפ בחשבון הפייסבוק שלו, ואת הניצחון "כנגד כל הסיכויים", כהגדרתו."ברכות חמות לנשיא המעצמה הגדולה והחזקה בעולם, דונאלד ג׳יי טראמפ", כתב הרצוג, "הדמוקרטיה האמריקנית בחרה היום להעמיד בראשה מנהיג אמריקני, שלימד את הפרשנים והספקנים שאנחנו בעידן חדש של שינוי והחלפת האליטות השלטוניות הוותיקות".

 

>> לכתבות נוספות בנושא זכייתו של טראמפ:

איראן - "מפצירים בטראמפ לדבוק בהסכם הגרעין"

"המפלגה התרסקה": הלם במטה קלינטון, חגיגות במטה טראמפ

"לישראל יהיה חבר קרוב בבית הלבן": יועצו של טראמפ מגיב לניצחון המסתמן

 

 

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי
 

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי(חדשות 10)

 

עוד הוסיף: "עשית את הבלתי צפוי כנגד כל הסיכויים, הסקרים והמחקרים ונביאי העידן הישן. אני משוכנע שהברית הבטחונית והכלכלית עם בעלת בריתנו החזקה והחשובה תימשך ביתר שאת תחת נשיאותך. בהצלחה לך דונלד ג׳יי טראמפ". עוד הוסיף יו"ר האופוזיציה: "זאת תקופה של שינוי בכל העולם, וכך יהיה בקרוב גם בישראל". שותפתו למפלגה, ח"כ לבני, כתבה: "ברכות לנשיא ארצות הברית הנבחר. מאחלת לאמריקה ולעולם כולו שיממש את מה שהבטיח בנאום הניצחון - ולא בקמפיין".

 

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון כתב: "ישראל, כדמוקרטיה היחידה במזה"ת, מצדיעה לארה"ב, הדמוקרטיה הוותיקה בעולם, על הליך בחירות דמוקרטי המביע את רצון הבוחר. אנחנו מעריכים את הקשר העמוק בין העם בישראל והעם האמריקני, ואת הגיבוי והידידות של ארה"ב במדינת היהודים. יחסים אלו חוצי מפלגות וממשלים לאורך כל השנים. אנחנו מצפים לעבודה משותפת עם הממשל האמריקני החדש לטובת חיזוק הקשרים האסטרטגיים והכלכליים בין שתי המדינות".

 

שרת המשפטים איילת שקד: "אני מברכת את הנשיא הנבחר של ארצות הברית הנבחר דונאלד טראמפ, ידיד אמת של ישראל. אני בטוחה שטראמפ ידע לנתב באומץ את העולם החופשי ליעדים מוצלחים אל מול המלחמה העולמית בטרור. זאת הזדמנות לממשל האמריקאי להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל הנצחית. הדבר יסמל את הקשר ההדוק והידידות האמיצה בין שתי המדינות".

 

לדבריה של שקד הצטרפה גם סגנית שרת החוץ ציפי חוטובלי, שכתבה כי היא "מצפה לקיום ההבטחה להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. זה יהיה צעד הסטורי חשוב". ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) קרא להכריז מיד על בניה נוספת ביו"ש בעקבות בחירתו של טראמפ, ואף כתב: "האבל ואווירת הנכאים בתקשורת הישראלית רק מלמדות כמה זה יהיה טוב לישראל".

 

 

גלאון.
 

גלאון. "טראמפ בנה את מועמדותו על פחד ושנאה"(ללא קרדיט)

 

מנגד זכתה הבחירה גם ללא מעט ביקורת, בפרט מחברי האופוזציה. "טראמפ בנה את מועמדותו על ליבוי פחד ושנאה - וזה עבד לו", אמרה ח"כ גלאון, יו"ר מרצ, "אבל לקמפיינים כאלה תמיד יש השלכות. עוד נשמע על קבוצות שנאה שקיבלו לגיטימציה כתוצאה מהבחירות האלה".

 

ח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) כתב: "טראמפ ניצח לא בזכות המיעוט הגזעני, אלא בזכות הרוב הכועס והמתוסכל, שחמק מעיני הסוקרים והפרשנים. הכעס על המערכת הוא לא רק מובן, הוא גם מוצדק: אי-השוויון שובר שיאים, גדל הפער בין האלפיון העליון לבין שכבות הביניים, ויותר ויותר אנשים מבינים שהשיטה פועלת נגדם".