תושבי מבשרת ציון לא נכנעו - ופתחו במרד מים

מחירי המים העולים נמאסו על לא מעט מאזרחי המדינה, אלא שתושבי היישוב הסמוך לירושלים גם החליטו לעשות עם זה משהו - ולפתוח במרד. בין הצעדים, הפסקה מוחלטת של התשלומים, פנייה לבג"צ וגם הפגנה מחוץ לביתו של אחד השכנים – שר האוצר, יובל שטייניץ

(1:47 דקות)

העליות החדות במחירים במשק מסעירות את תושבי המדינה כולה. בין המוצרים הבסיסיים שהולכים ומתייקרים, גם המים. תושבי מבשרת ציון שליד ירושלים עוקבים בדריכות אחר התנהלות תאגיד המים ביישוב, והחליטו להילחם בו בכל דרך אפשרית.

 

אחת הדרכים בה רבים מהתושבים נאבקים היא להפסיק לשלם את חשבון המים שלהם. "לא משלמים בשום פנים ואופן. יצרנו בחודשים האחרונים גם מודעות לבטל את הוראות הקבע, ואנשים ביטלו בהמוניהם", אמרה זהבית אורלב, תושבת מבשרת ציון.

 

לפני כמה חודשים, הממשלה אילצה את המועצה המקומית להתחבר לתאגיד הגיחון של ירושלים, החליטו התושבים, בגיבוי המועצה, להקדים תרופה למכה, ולהגיש רשימת תנאים להתקשרות. "אנחנו רוצים לשמור על הזכויות שלנו", הדגישה אורלב.

 

אולם, תכניתם של התושבים לא עבדה, וחשבונות המים שלהם זינקו משמעותית. החשבון של אורלב קפץ לסכום של כמעט פי שלושה מבעבר, והיא נאלצה לשלם את התעריף החדש והיקר יותר גם על חשבונות של סוף 2010.

 

המועצה והתושבים החליטו שלא לוותר ולהשתמש גם בדרכים משפטיות. הם הגישו תביעה לבג"ץ למתן צו מניעה נגד תשלומי המים, והם נחושים שלא לשלם. תושבי מבשרת ציון מתכננים גם הפגנת מחאה של השכן - שר האוצר שטייניץ.