הסדר האברכים - הישג לחברי הכנסת החרדים

החוק שעבר היום הוא חלק משורה של הישגים למגזר החרדי לקראת אישור תקציב המדינה. ח"כ גפני ממשיך לנסות לגבש הישגים נוספים, ובשבוע הבא תיערך הצבעה להפחתת גיל הפטור משירות צבאי

(1:17 דקות)

נושא קצבאות האברכים נמצא בכותרות בימים האחרונים, אך יש נטייה לשכוח שמדובר בחלק מדיון רחב יותר, העוסק בתקציב המדינה. ההסדר שעבר היום (ראשון) הוא חלק משורה של הישגים לחברי הכנסת החרדים , לקראת אישור התקציב בכנסת.

 

החרדים הוסיפו 300 מיליון שקלים לתקצוב הכוללים והישיבות, כאשר בניגוד לשנים קודמות הם נמצאים, לשמחתם, בבסיס התקציב, תוספת של 20% לחינוך החרדי, הן למערכת החינוך של יהדות התורה והן לזו של ש"ס, החוק שעבר היום, המעגן את העיקרון של הענקת קצבאות לאברכים, ובשבוע הבא תיערך הצבעה בנוגע להפחתת גיל הפטור משירות צבאי.

 

במקביל, ממשיך חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), אשר ניהל מטעם החרדים את המשא ומתן בסוגיית האברכים, במגעים מול האוצר בניסיון להמשיך לגבש הישגים נוספים למגזר. כמו כן, מחר תעלה לדיון בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק של ש"ס, לפיו יינתנו מענקים לזוגות צעירים המתגוררים בפריפריה. לכאורה, מדובר בחוק שמיטיב עם כולם, אך בפועל בעיקר זוגות חרדיים ייהנו מההטבה.