מסמך גלנט: האם על התקשורת לבדוק את עצמה?

מאז הפרסום הראשון על קיומו של המסמך, הובאו בתקשורת עדויות וראיות לאירועים הקשורים למסמך שלא היו. כמות האינפורמציה המטעה הריצה את הצמרת הביטחונית מכלי תקשורת אחד לשני - לחינם. פרשנות

(1:02 דקות)

התקשורת בישראל ממשיכה לסעור הערב (חמישי) בעקבות פרסום ממצאי חקירת המשטרה בעניין מסמך גלנט, מהם עלה כי המסמך מזויף וכי אין תשתית לחשד לשכת הרמטכ"ל, קציני פורום המטה הכללי וכן עובדי לשכתו של שר הביטחון מעורבים בהכנת המסמך. לדעת פרשנים, הממצאים מחייבים את כלי התקשורת לערוך חשבון נפש.

 

התקשורת, ש"צקצקה בלשונה" בשבועיים שחלפו מאז פרסום המסמך על כמה נורא המצב בצמרת צה"ל, מבינים שהמצב קשה גם בתקשורת הישראלית - אחרי שכל חולשותיה ומחדליה נחשפו בשבועיים האחרונים. מאז הפרסום הראשון על קיומו של המסמך, פורסמו ספקולציות שונות הנוגעות לפרשה, כמו זו שהמסמך יצא ממשרדו של אייל ארד ללא ידיעתו.

 

פרסום נוסף היה על כך שדובר צה"ל, אבי בניהו, נחקר מספר פעמים, דבר שהתברר כלא נכון. כמות האינפורמציה השקרית, הלא מדויקת והמטעה הריצה את הצמרת הביטחונית מכלי תקשורת אחד לשני. אולם כעת, עם חשיפת ממצאי המשטרה, מתברר כי האשמה נעוצה גם בכלי התקשורת עצמם.