פרשת הולילנד: עו"ד אורי מסר ערער על ההחלטה להאריך את מעצרו

מקורבו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט נעצר בשבוע שעבר בחשד לתיווך שוחד בפרשת פרויקט הנדל"ן "הולילנד" בבירה. אתמול החליט בית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו בחמישה ימים

עורך הדין אורי מסר, החשוד במעורבות בפרשת "הולילנד", ערער היום (שני) על מעצרו בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. מסר נעצר בחשד לתיווך שוחד בפרשה. אתמול החליט בית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו בחמישה ימים.

פרשת הולילנד, שחלק מפרטיה הותרו בשבוע שעבר לפרסום, נחשבת לאחת מפרשות השחיתות החמורות ביותר בתולדות המדינה. החשד הוא כי במסגרת הפרשה, שבה מעורבות דמויות בכירות שזהותן של חלק מהן עדיין אסורה לפרסום, שולמו סכומי שוחד של עשרות מיליוני שקלים. במשטרה הבהירו כי אנשים נוספים יזומנו לחקירה וכי יהיו מעצרים נוספים.

הרעיון מאחורי השתלשלות האירועים הוא יזמים שרוצים לקבל הקלות והיתרים מעיריית ירושלים במהלך תקופת כהונתו של אהוד אולמרט כראש העירייה, והיו מוכנים לשלם בתמורה הרבה מאוד כסף למי שממונה על העניין.

אחד החשודים המרכזיים בפרשה הוא איש העסקים הלל צ'רני, ששילם על פי החשד שוחד של עשרות מיליונים כדי לקדם את עסקיו, בין היתר פרויקט הנדל"ן הענק "הולילנד". במסלול הראשון העביר על פי החשד כסף למי שהיה מהנדס עיריית ירושלים, אורי שטרית, שגם הוא כאמור נעצר בפרשה.