בת 27 שנדבקה בשפעת החזירים מתה בבית החולים

עלה ל-13 מניין הקורבנות מנגיף שפעת החזירים. צעירה בת 27 שאושפזה ביום שישי לאחר שנדבקה במחלה וסבלה מדלקת ראות קשה - מתה הבוקר בבית חולים אסף הרופא שבצריפין

(40 שניות)

מקרה נוסף של מוות משפעת החזירים בישראל: צעירה בת 27 שנדבקה במחלה מתה הבוקר בבית חולים אסף הרופא שבצריפין.

הצעירה אושפזה ביום שישי האחרון בבית החולים וסבלה מדלקת ריאות קשה. עד כה מתו בישראל 13 בני אדם מסיבוכים של המחלה.

ביום שישי מתה בבית החולים "העמק" בעפולה ילדה בת 4 שלקתה בנגיף והייתה מאושפזת. הילדה סבלה ממחלות רקע נוספות. במהלך השבוע שעבר גבה הנגיף קורבן נוסף כאשר אישה בת 64 שלקתה בנגיף מתה בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. גם האישה סבלה ממחלות נוספות ונמצאת בקבוצת הסיכון.

שפעת החזירים - כל הדיווחים והעדכונים »

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות 10 כי בנמל התעופה בן גוריון הכינו תוכנית חירום כוללת, שנקבעה בפגישה שנערכה בימים האחרונים בין נציגי משרד הבריאות לאנשי רשות שדות התעופה. בתוכנית המיוחדת, מתוארים מספר תרחישים להתמודדות עם התפרצות אלימה של הנגיף בקרב נוסעים בטרמינלים ובמטוסים.

במקרה של מטוס ובו עשרות חולים שנדבקו בנגיף שעבר מוטציה, ההנחיות שיקבלו צוותי התעופה בנמל, הוא לבודד אותו ולמזער, ככל האפשר, את המגע עם הנוסעים שנמצאים על סיפונו. לכן, עם הנחיתה לא יופנה המטוס לטרמינל החדש אלא יופנה לטרמינל 1, שכבר מוכן לתרחיש.

על פי תוכנית החירום, בתרחיש מסוג זה, שוטר מיחידת ביקורת הגבולות יעלה למטוס ממוגן במסיכה, כפפות ובמערכת לנשימה סגורה, יאסוף את הדרכונים ויחתים אותם. לאחר מכן, הנוסעים ייצאו מהמטוס, ויפונו באמבולנסים ובהסעות לבתי החולים.