"השופט דרורי מתנשא"

המחלוקת על מינויו של השופט דרורי לעליון עדיין נמשכת, אחת ההחלטות מעוררות המחלוקת של השופט דרורי היתה לזכות אדם שסרב לשלם ביציאה מחניון ואז דרס את עובדת החניון

(3:45 דקות)

נ' זוכרת כל שנייה ושנייה מהרגעים שקדמו לטראומה. נהג שלא רצה לשלם ביציאה מהחניון שבו עבדה בירושלים דרס אותה כשעבדה במקום. מצלמות האבטחה תיעדו כמעט הכל. המשטרה עצרה את הנהג ונפתח נגדו משפט פלילי בבית המשפט המחוזי בירושלים בפני השופט דרורי.

לכאורה הכל פשוט, כמעט אין ויכוח על העובדות. המציאות, מסתבר, הרבה יותר מורכבת. הנהג, מחנך דתי, מפחד שיתפוגג חלומו להיות דיין בבית הדין הרבני. על השופט הופעל לחץ לזכות את הנאשם, למשל מצד סגן ראש הממשלה אז, אלי ישי.

המשפט התנהל באופן מוזר. במקום להתמקד במקרה ולגזור גזר דין פשוט, השופט מבקש לפייס בין הקורבן לתוקפן, וכך לדבריו, לא תאמינו, הוא עושה חסד למתלוננת, בת לעדה האתיופית. נ' לא האמינה שהמחילה לה הסכימה רק מתוך נימוס לשופט תביא לזיכוי הנאשם.

נ' מספרת היום לחדשות 10 כי "השופט מתנשא". דרורי אכן שיבח את עצמו בפסק הדין על הפיוס המדומה, אלא שדווקא פסק הדין הזה הרחיק אותו מבית המשפט העליון. בתגובה הוא מסר כי "אין בפסק הדין רמז לגזענות כלשהי או לרשעות, נהפוך הוא".