תיעוד: שיירת הנשק שהושמדה בסודן, רגע לאחר המתקפה

רשת אל-ג'זירה פרסמה תמונות ראשונות של שיירת המשאיות שהושמדה בחודש ינואר בסודן. על פי דיווח של רשת ה-CBS, המשאיות נשאו נשק איראני לרצועת עזה והותקפו על ידי חיל האוויר הישראלי

(41 שניות)

מספר שעות אחרי הדיווח של רשת CBS על תקיפה של חיל האוויר בסודן, שאושרה על ידי גורמים בכירים במדינה, פרסמה אמש (חמישי) רשת אל-ג'זירה תמונות ראשונות מזירת האירוע. בתמונות, שצולמו על ידי טלפון סלולרי, נראות מספר משאיות כשהן הרוסות כליל. לא ברור אם מדובר בתמונות של השיירה כולה או של חלק ממנה.

על פי הדיווח של CBS, שלא אושר על ידי ישראל, חיל האוויר תקף 37 משאיות, שהובילו נשק איראני לחמאס ברצועת עזה. בתקיפה נהרגו 39 בני אדם, אולם גורמים בסודן אמרו לאחר מכן כי מספר ההרוגים עוד על כמה מאות. בדיווח נאמר, כי בישראל התקבל מידע מודיעני לפיו השיירה היתה בדרכה להעביר את הנשק מסודן צפונה לעבר מצרים, ומשם להבריחו לרצועת עזה באמצעות מנהרות תת-קרקעיות.

בחדשות 10 נחשף אמש, כי תקיפת שיירת משאיות הנשק לא היתה התקיפה היחידה שבוצעה באזור. גורמים ערבים אומרים, כי בחודש פברואר בוצעה תקיפה נוספת, בה השמידו מטוסי קרב ספינה איראנית, שככל הנראה גם היא נשאה אמצעי לחימה שיועדו לרצועת עזה.

"אכן היו שתי תקיפות בסודן, בינואר ובפברואר", סיפר היום לחדשות 10 יועצו של שר התחבורה הסודני. "אני לא יכול לאשר אם ישראל תקפה או ארה"ב, אבל אני יודע שארה"ב שולטת במרחב האווירי שם".

גם עבד רחמן זומא, בכיר במפלגת השלטון, סיפר כי באזור בוצעו שתי תקיפות. "התקיפה הראשונה בוצעה נגד שיירה של 17 רכבים", אמר האיש לרשת הטלוויזיה אל-ג'זירה. "התקיפה השנייה היתה נגד ספינה בים. הספינה הזו הושמדה כליל ונעלמה לחלוטין".